banner51

Çetin Emeç Gibi Gazetecilere İhtiyaç Var

Türkiye Gazeteciler Federasyonu (TGF) Genel Başkanı ve İzmir Gazeteciler Cemiyeti (İGC) Başkanı Atilla Sertel, Hürriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Çetin Emeç’in öldürülüşünün 24’ncü yıldönümü nedeniyle anma mesajı yayımladı.

Çetin Emeç Gibi Gazetecilere İhtiyaç Var
 
Uğradığı silahlı saldırı sonucu 7 Mart 1990’da öldürülen, basın şehidi Çetin Emeç’i saygı ve özlemle andıklarını belirten Başkan Atilla Sertel, mesajında şunları söyledi:
 
“Yaşamı boyunca Türk basınına hizmet eden, yön veren, objektif ve ilkeli haberciliği savunan değerli meslek büyüğümüz Çetin Emeç, bedenen bizimle olmasa da öğretileri ile kuşaktan kuşağa yaşıyor, yaşayacaktır. O hain teröristlerin hedefi haline gelmiş, çok değerli bir Cumhuriyet aydınıydı. İlkeli ve objektif haberciliğin temsilcisiydi. Bu meslek o aramızdan ayrıldığı 24 yıl öncesine göre daha iyi yapılıyor diyemiyoruz. Daha serbest, daha özgür, daha onurlu yapılıyor diyemiyoruz ne yazık ki. Gazeteciler olarak zor bir süreçten geçiyoruz. Bu süreçte Çetin Emeç gibi meslek büyüklerimizi daha bir özlemle anıyoruz. Çetin Emeç’ler, Uğur Mumcu’lar, Abdi İpekçi’ler, Muammer Aksoy’lar, Ahmet Taner Kışlalı’lar ve daha nice büyük kalemler; tehdit edildiler, dövüldüler, vuruldular ama canları pahasına kalemlerini asla satmadılar. Gazetecilikten, meslek ilkelerinden hiçbir zaman taviz vermediler. Bugün Çetin Emeç gibi gazetecilere her zamankinden daha çok ihtiyacımız olduğunu bir kez daha vurguluyor, başta Çetin Emeç olmak üzere Türk basın şehitlerini saygıyla anıyoruz.&rdquo
Güncelleme Tarihi: 07 Mart 2014, 15:35
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER