Cerattepe'de Nöbet Sırası Kadınlarda

Artvin’in Kafkasör Yaylası Cerattepe bölgesinde madencilik faaliyetlerine karşı çevrecilerin ve yöre sakinlerinin 21 Haziran’da başlattıkları nöbet tutma eylemi aralıksız devam ediyor.

Cerattepe'de Nöbet Sırası Kadınlarda
Artvinliler, maden firmasının çalışmasını engellemek için Cerattepe yaylası girişinde yapılan barakada 21 Haziran 2015 Pazartesi gününden bu yana nöbet tutuyor. Siyasi partiler, sendikalar, mahalleler, köyler, site sakinleri, üniversite öğrenciler, esnaf ve iş adamlarından oluşan gruplar, önceden hazırlanan nöbet listesine göre sıraları geldikçe Cerattepe’ye çıkarak nöbeti devralıyor.
 
SIRA EMEKÇİ KADINLARDA
 
Artvinli bir grup kadın da, karlı ve soğuk havaya aldırış etmeden Cerattepe bölgesine çıkarak üniversite öğrencilerinden nöbeti devraldı. Nöbet kulübesinde soba yakarak ısınmaya çalışan kadınlar, ardından da hünerlerini sergiledi. Hamur yoğuran, çay demleyen kadınlar, hazırladıkları keteleri ve patatesleri, sobanın fırınında pişirerek doğal ortamın tadını çıkarttı. Hazırladıkları yemekleri yiyen kadınlar, sobanın yanında örgü örerek nöbet tuttular.
Güncelleme Tarihi: 20 Ocak 2016, 15:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER