Cenazesi Memleketine Gönderildi

Suriye’deki Süleyman Şah Türbesi ve Saygı Karakolu’nun nakli için dün gece gerçekleştirilen ’Şah Fırat’ operasyonunda kaza sonucu şehit olan Genelkurmay Başkanlığı Foto Film Merkezi’nde görevli Muhabere Başçavuş Halit Avcı’nın cenazesi, Şanlıurfa’da düzenlenen tören sonrası Sağlık Bakanlığı’na ait uçakla memleketi Trabzon’a gönderildi.

Suriye’deki Süleyman Şah Türbesi ve Saygı Karakolu’nun nakli için dün gece gerçekleştirilen ’Şah Fıratoperasyonunda kaza sonucu şehit olan Genelkurmay Başkanlığı Foto Film Merkezi’nde görevli Muhabere Başçavuş Halit Avcı’nın cenazesi, Şanlıurfa’da düzenlenen tören sonrası Sağlık Bakanlığı’na ait uçakla memleketi Trabzon’a gönderildi.
 
Şehit astsubay Halit Avcı’nın cenazesi, Adli Tıp Kurumu’nda yapılan otopsinin ardından öğleden sonra Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma Hastanesi morguna konuldu. Şehit astsubay Avcı için akşam saatlerinde GAP Havaalanı’nda tören düzenlendi. Törene; Şanlıurfa Valisi İzzettin Küçük, 2’nci Ordu Komutanı Orgeneral Adem Huduti, 7’nci Kolordu Komutanı Korgeneral İbrahim Yılmaz, 20’nci Zırhlı Tugay Komutanı Tuğgeneral İhsan Başbozkurt, Büyükşehir Belediye Başkanı Celalettin Güvenç ve İl Jandarma Komutanı Albay Selman Kömürcü de katıldı. Şehit astsubay Avcı’nın Türk Bayrağı’na sarılı cenazesi, askerler tarafından morgdan alınarak GAP Havaalanı’na getirildi. Havaalanında İl Müftüsü İhsan Açık tarafından edilen dua sonrası 17 yıllık asker olduğu öğrenilen şehit astsubay Avcı’nın cenazesi, Sağlık Bakanlığı’na ait uçakla memleketi Trabzon’a gönderildi.
Güncelleme Tarihi: 22 Şubat 2015, 19:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER