Cenaze Namazında Şok Çıkış!

'Hakkımı helal etmiyorum'

Cenaze Namazında Şok Çıkış!

Muğla’nın Bodrum İlçesinde iki komşu arasındaki husumet, cenaze namazına yansıdı.

48 yaşındaki T.B., Gökçebel mevkiinde üç yıl önce astım hastalarının tedavisinde iyi geldiğine inanılan yeşil yumurta üretmek için iki dönüm arazi üzerine Ekolojik Yumurta Çiftliği kurdu.
 
T.B, bu yıl Haziran ayında çiftlikte bulunan tavuk ve ördeklerinin komşusu emekli sağlık memuru O.D. tarafından zehirlenerek telef edildiğini iddia ederek savcılığa suç duyurusunda bulundu.
 
Savcılık soruşturması ve iki komşu arasındaki husumet sürerken, O.D. yaşamını yitirdi.
 
Komşusunun öldüğünü ve cenazesinin de Yemiş Camisi’nden kaldırılacağını öğrenen T.B., farklı bir şekilde tepkisini dile getirdi.
 
'İTİRAZIM VAR, MERHUMU İYİ BİLMEM' 
O.D.'nin tabutunun musalla taşına konmasından sonra imamın cenaze namazın nasıl kılınacağını anlatıp “Merhumu nasıl bilirdiniz? Hakkınızı helal ediyor musunuz? diye sorması üzerine, cemaat arasında saf tutan T.B., umulmadık bir yanıt verdi.
 
T.B., elini havaya kaldırarak, “İtirazım var. Ben merhumu iyi bilmem. Hakkımı helal etmiyorum. Çünkü benim, kanserli karımın ve üç çocuğumun rızkını elde ettiğim, 600'e yakın tavuk ve ördeğimi zehirleyerek öldürdü. Defalarca kendisine gidip, ’Gel şu borcunu öde, helalleşelim’ dedim. Çocuklarına da söyledim. Kimse beni ciddiye almadığı gibi elimdeki diğer hayvanlarımı da zehirlemekle tehdit ettiler. Haklarımı helal etmiyorum. Helal olmasın’’ diye bağırdı. Ardından da saftan çıkarak kenara çekildi ve cenaze namazını kılmadı.
 
ZABITALAR ARAYA GİRDİ 
İmamın cenaze namazını bitirmesinin ardından cemaat, tabutu alıp cami arkasındaki mezarlığa yönelirken, O.D. bazı yakınları da T.B.'nin üzerine yürüyerek yakasından tutup tartaklamak istedi. Belediye zabıtası ve orada bulunanların araya girmesi ile T.B. cami önünden uzaklaştırıldı.
Güncelleme Tarihi: 29 Kasım 2012, 16:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER