banner9

Çelik Kasa Çalmakla Suçlandı

Samsun’da boşandığı eşi 62 yaşındaki Nafiye Şahin’in evinden, içinde 120 bin lira değerinde ziynet eşyası ve döviz bulunan küçük çelik kasayı çaldığı iddia edilen 60 yaşındaki Osman K. gözaltına alındı. 

Çelik Kasa Çalmakla Suçlandı
Olay dün İlkadım İlçesi Adalet Mahallesi Yavuz Sultan Selim Mahallesi’nde meydana geldi. İlk eşi ölen Nafiye Şahin, 22 yıl önce Osman K. ile evlendi. Nafiye Şahin’in ilk eşinden olan ve Almanya’da çalışan oğlu, Türkiye’ye izinli geldiği zamanlarda yatırım yapması için her gelişinde bir miktar döviz bıraktı. Osman K. ile Nafiye Şahin çifti yaklaşık 1 ay önce şiddetli geçimsizlik nedeniyle boşandı.
 
İddiaya göre osman K. dün eski eşinin evine gelip, evde kimse yokken üzerindeki anahtarla kapıyı açıp yatak odasında bulunan ve içinde 120 bin lira değerinde ziynet eşyası, döviz ve TL bulunan küçük çelik kasayı alarark, 55 NM 283 plakalı otomobilin bagajına koyup götürdü.
 
POLİS KASAYI OTOMOBİLİN BAGAJINDA BULDU
 
Eve gelen Nafiye Şahin kasanın yerinde olmadığını görünce polise haber verdi. Bu sırada şüpheli de polislerin eve geldiğini öğrenip eski eşinin yanına gelerek polisin çalışmasını izledikten bir süre sonra ayrıldı. Polis kapının zorlanmadan anahtarla açıldığını belirledi. Nafiye Şahin eski eşinde de anahtar olduğunu söyledi. Bunun üzerine polis şüphelinin evinde arama yaptı ancak bir sonuç elde edemedi. Bu kez evin önündeki otomobilde arama yapan polis bagajda küçük çelik kasayı bulunca Osman K.’yı gözaltına aldı. Nafiye Şahin de şikayetçi olduğunu söyledi.
 
KADININ OĞLU ALMASINI İSTEMİŞ
 
Polise ifade veren şüpheli, "Almanya’da yaşayan eski eşimin oğlu beni cep telefonumdan arayıp ’Annemin yeni bir adamla görüşmeye başladığını öğrendim. Sen o çelik kasayı al’ dedi. Ben de aldım. Amacım hırsızlık yapmak değildi" dedi. Polisteki işlemleri tamamlanan şüpheli bugün adliyeye sevk edildi.
Güncelleme Tarihi: 08 Ocak 2016, 14:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER