Celal Kara'dan Suç Duyurusu!

Yolsuzluk iddialarına ilişkin soruşturmayı yürüten Cumhuriyet Savcısı Celal Kara, "Başbakan’ı suçla serbest bırakalım" başlıklı haberle ilgili basın savcılığına suç duyurusunda bulundu.

Celal Kara'dan Suç Duyurusu!

Operasyonun ardından hakkında çıkan haberleri tekzip ederek 20’ye yakın suç duyurusunda bulunan Savcı Celal Kara, suç duyurusu dilekçelerinde şikayetçi olduğunu ve uzlaşmak istemediğini belirtti. Savcı Kara basın savcılığına sunduğu suç duyurusu dilekçesinde, “Hakaret ve iftira suçlarına dair unsurları içeren ve adil yargılama etkilemeye teşebbüs amacı da taşıdığı açık olan yayın yapılmıştır. İçeriği itibari ile çelişki ve yalanla doludur. Tarafımca hiç ifadesi alınmamış ve muhatap olunmamış şüphelilere güya rüşveti başbakan için aldık deyin sizi tutuklamayalım dediğim iddia edilmektedir. Oysa belirtildiği üzere haberde bahsi geçen hiçbir şüphelinin tarafımca ifadesi alınmamış, muhatap olunmamıştır. Yine bir bakan oğlundan da ifadenle hükümeti düşür, kurtul, iyi düşün diye ifade vermesinin istenildiği şeklinde tamamen yalan haber yapıldığı, oysa bahsi geçen kişinin ifadesinin iki avukatı huzurunda alındığı ve ifadesi sırasında iki de katibin hazır bulunduğu nazara alındığında bu haberin de kara propaganda amaçlı yapılan tümüyle yalan ve iftiradan ibaret olduğu anlaşılmaktadır” ifadelerine yer verdi.

 
“Kara propagandanın önce başsavcı vekili Zekeriya Öz üzerinde yoğunlaşıp, onun tayini sağlandıktan sonra tarafıma yöneldiğini görmek sıradan bir medya izleyicisi tarafından da kolaylıkla fark edilebilecek hale gelmiştir” diyen Kara dilekçesinde, “Yukarıda belirtilen hususlar doğrultusunda büronuzca da belirtilen suç unsurları sabit görüldüğü takdirde belirtilen yazılar-beyanlar nedeniyle tüm sorumlular hakkında kovuşturma yoluna gidilmesini talep ediyorum. Şikayetçiyim, uzlaşmak istemiyorum" ifadelerine yer verdi.
Güncelleme Tarihi: 13 Ocak 2014, 16:32
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER