Çaydan 'Jaws' Çıktı

Balıkesir’de iki amatör balıkçı Simav Çayı’nda köpekbalığını andıran bir buçuk metre boyunda balık yakaladı.

Çaydan 'Jaws' Çıktı

 

Balıkesir’de bir işhanında çay ocağı işleten Ercan Kuzu ve aynı işhanında güvenlik görevlisi olan Hüseyin Akça, Simav Çayına balık avlamaya gitti. İkilinin bir gün önce bıraktıkları deredeki ağlarına dev yayın balığı takıldı. Balığı sersemletip ağzına bağladıkları iple kıyıya çıkaran amatör balıkçılar yakaladıkları balığın büyüklüğünü görünce büyük şaşkınlık yaşadı. Boyu bir buçuk metreyi geçen 15-17 kilogram ağırlığındaki canlı balığı Balıkesir’deki çay ocağına getiren Ercan Kuzu, müşterilerinin ilgi odağı oldu. Görenler dev balığı köpekbalığına benzettiler. İki kafadarın güçlükle tuttuğu balık hemen alıcı buldu.
 
Kalorifer borularına asılan balığı yüzerek temizleyen Ercan Kuzu, "Kepsut Simav Çayında yakaladık. Deredeki kurulu düzenleri kontrol etmek için Kepsut’a Simav Çayına balığa gitmiştik. Daha önceden atmış olduğumuz ağa girmiş olan balığı suyun içinde zor da olsa ağzına ip bağlayıp çıkardık. Genel adı Yayın Balığı, bu yörede Karabalık diyorlar. Yaşadığı sürece büyüyormuş. Büyüklüğü birbuçuk metre, ağırlığı 15 kilo civarında. Daha önce de aynı şekilde 2 metrelik çıkardım. Kılçıksız beyaz et var, lezzetli ve güzel. Kilosu 20 TL, daha düşük olmaz ama daha fazla olabilir. Derisini yüzüp temizledikten sonra isteyenlere vereceğiz" dedi.
 
İşhanının güvenlik görevlisi Hüseyin Akça ve çay ocağı işletmecisi Ercan Kuzu’nun yakaladığı balık görenlerin de büyük ilgisini çekti. Bazı vatandaşlar dev balıkla hatıra fotoğrafı çektirken, tatlı suda yakalanan dev balık daha temizlenmeden satılarak tükendi.
Güncelleme Tarihi: 09 Ağustos 2013, 11:03
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER