banner24

Çay Döküp Yolu Kapattılar

Balıkçılar Köyü çay üreticileri ile ulaşıma kapattıkları Karadeniz Sahil Yolu'nda araçlarıyla mahsur kalan sürücüler arasında zaman zaman tartışmalar yaşandı. Bir ara yolu tek şeritten açarak ambulanslara yol veren üreticiler, bu sırada yoldan geçmeye çalışan diğer araçların önüne atladı.

Çay Döküp Yolu Kapattılar

Yolda kalan bir bankaya ait para nakil aracının güvenlik görevlileri ile üreticiler, birbirlerinin üzerine yürüdü, tartışma araya girenlerce büyümeden önlendi. Üreticiler “Çaylarımızı satamıyoruz. Bir yetkili gelip bizimle ilgilenmiyor. Özel sektör taban fiyatın altına çay alıyor” diye tepkilerini dile getirdi.

Olay yerine gelen trafik polisi ekipleri yolu ulaşıma açmak istedi. Ancak polisle üreticiler arasında tartışma çıktı. Üreticilerin yolun açılmasına izin vermemesi üzerine, eyleme jandarma ekipleri müdahale etti. Rize İl Jandarma Komutanı Albay Turhan Talu’nun talimatı ile askerler yola dökülen çayları ayakları ile yol kenarına attı. Askerler, güç kullanarak yolda oturan üreticileri de kenara çekti. Bu sırada üreticilerle ile jandarma arasında arbede yaşandı. Komutanın talimatıyla askerler yolda oturanları zor kullanarak yol dışına aldı. Karadeniz Sahil Yolu da yaklaşık 1.5 saat sonra ulaşıma açılabildi.

Güncelleme Tarihi: 23 Mayıs 2012, 14:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER