Çay Cennetinde Çay Eylemi

Rize’de çay alımlarındaki sınırlamalar ile özel sektör kuruluşlarının açıklanan 1 lira 10 kuruş taban fiyatın altında çay satın almalarına yönelik üreticilerin tepkileri sürüyor.

Çay Cennetinde Çay Eylemi

Rize Cumhuriyet Meydanı’nda toplanan yaklaşık 200 kişi, 'Başbakanum dünyaya akıl verdin ha bu çaya da ver', 'Çay ölmüş, ben de', 'Allah, ekmek, özgürlük' pankartları ile 'Rizeli çayına sahip çık' sloganları attı. Polisin çevrede güvenlik önlemi aldığı gösteri sırasında üreticiler adına konuşan Bünyamin Kaya, çayda yaşanan sıkıntıların her geçen gün arttığını belirterek şöyle konuştu:

"Başbakanımız bu çay işine bir el atmalı ve bir akıl vermelidir. Çay üreticisi özel sektörün eline düştü. Halen geçen yılın çay paralarını ödemeyen özel sektör bu yıl 70 kuruşa çay alıyor. Kaçak çayı da uzaklarda aramaya gerek yok. Bölgemizde bazı firmaların depolarını kontrol etsinler. Çay bizim hayat damarımızdır. Bu hayat damarımızı şu anda kestiler. Bu eylemler daha da büyüyecektir. Hiçkimse Rizelinin yediği hakkının altından kalkamayacak."

Grup, daha sonra alkış tutarak alandan ayrıldı.

Güncelleme Tarihi: 25 Mayıs 2012, 15:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER