Çanta Dolusu Para, Dolandırıcıların Çıktı

Adana’da polisin şüphe üzerine aramak istediği 18 yaşındaki Cuma Kırat’ın atıp kaçtığı çantada ele geçirilen 50 bin liranın telefon dolandırıcılarına ait olabileceği belirtildi. Polisteki sorgusunda kurye olduğunu söyleyen Kırat, "İstanbul otogarında tanımadığım bir kişi para dolu çantayı bana verdi, 500 TL karşılığında Mersin’in Tarsus İlçesi’ne götürmemi söyledi" dedi.

Çanta Dolusu Para, Dolandırıcıların Çıktı
Adana Emniyet Müdürlüğü’nün Suç Önleme ve Asayiş Bürosu Ekipleri, geçen cuma günü, Gürselpaşa Mahallesi’nde devriye gezerken hareketlerinden şüphelendikleri Cuma Kırat’ı kontrol etmek istedi. Ekipleri gören Kırat, elinde taşıdığı çantayı atıp kaçtı, ancak kısa sürede yakalandı. Çantayı kontrol eden polis, bankaya ait bantlarla desteler haline getirilmiş 50 bin lira buldu. Şüpheli sorgülanmak üzere Adana Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldü.
 
İSTANBUL’DA OTOGAR’DA VERMİŞLER
 
Asayiş Şube Müdürlüğü’nde sorgulanan Kırat, Şanlıurfa’dan Adana’ya geldiğini söyledi. Kırat’ın yapılan üst aramasında ise üzerinden İstanbul’dan Adana’ya gelen şiherlerarası bir firmaya ait otobüs bileti çıktı. İfadesi alınan Cuma Kırat şunları söyledi:
 
"İstanbul’da yaşıyorum, mahalleden bir arkadaşım bana Adana’ya gidip gidemeyeceğimi sordu. Ben de gidebileceğimi söyledim. Esenler Otogarı’na geldim, tanımadığım biri bana çanta uzattı, karşılığında da 500 lira verdi. Tarsus’a gitmemi, orada otogarda beni birinin karşılayacağını belirtip, çantayı ona verip dönmemi istedi. İçinde para olduğunu sonradan öğrendim."
 
TELEFON DOLANDIRICILARINA AİT
 
Çanta içerisinde bir bankaya ait dekont bulan polis, paranın telefonla aradıkları vatandaşlara kendilerini savcı ve polis olarak tanıtarak dolandıran şebekeye ait olabileceğini değerlendirdi. İstanbul Emniyet Müdürlüğü ile temasa geçen Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri, dolandırıcıların kurbanına ulaşılmasını istedi. Cumhuriyet Savcılığı’nca  paraya el konularak Adli Emanete teslim edildi. Şüpheli ise ifadesinin ardından serbest bırakıldı.
Güncelleme Tarihi: 15 Şubat 2015, 16:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER