banner9

Cansu Kaya'nın Cinayet Sanıkları: Biz Öldürmedik, Yüzme Bilmediği İçin Boğuldu

Duruşmada Cansu Kaya’nın ortaokul arkadaşı Öznur G., tanık olarak dinlendi.

Cansu Kaya'nın Cinayet Sanıkları: Biz Öldürmedik, Yüzme Bilmediği İçin Boğuldu
Cansu’yu uyuşturucu kullanırken görmediğini, bir konuşmalarında ise kendisine uyuşturucu kullandığını söylediğini ileri süren Öznur G., "Cansu bana Umut D. ile cinsel ilişkiye girdiklerini, hatta Umut D.’nin kendisinin ellerini bağladığını ve o şekilde cinsel ilişkiye girdiklerini anlattı. Cansu Kaya bana doğum kontrol hapı kullandığını söyledi. Bana, ’Bir gün bile kullanmazsam hamile kalır mıyım?’ diye sordu. Ben de ’Bilmiyorum’ dedim" diye konuştu.
 
Olay günü Cansu Kaya’yı telefonla aradığını kaydeden Öznur G., "Bana N.D. ile teknede olduğunu söyledi. N.D.’nin yanında kim olduğunu söylemedi" dedi.
 
TANIK TUVALETE SAKLANDI
 
Öznur G.’nin ifadeleri salonda bulunan Kaya ailesi tarafından tepkiyle karşılandı. Toplam 9 tanığın dinlendiği duruşma sonunda, salondan çıkan Öznur G., adliye binasının tuvaletine saklandı. Cansu Kaya’nın ablası Burcu Kaya, tuvalete girerek tanığa tepki gösterdi. Öznur G., polis eşliğinde tuvaletten çıkarıldı.
 
’ÖZGECAN YASASI ÇIKSIN’
 
Adliye çıkışında İzmir, İstanbul ve Muğla’dan gelen Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu üyesi kadınlar, eylem yaptı. Baba Osman Kaya da eyleme katılarak kızının fotoğrafını taşıdı. Baba Osman Kaya, burada yaptığı açıklamada tanıkların yalan beyanda bulunduğunu ve hepsinden şikayetçi olduğunu söyledi. Kaya, "Daha önce yapmış oldukları plan üzerinden savunma yaptılar. Hepsinden şikayetçiyim. Avukatlar daha önce gezip, görüp tanıklarla anlaşarak davayı savunuyor. Savunmaları kabul etmiyorum. Bir an önce Özgecan yasasının çıkıp, sanıkların ömürboyu hapisle cezalandırılmasını istiyorum" şeklinde konuştu.
Güncelleme Tarihi: 01 Eylül 2015, 19:25
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER