banner51

Çankırı'da Bayır Bucak Türkmenleri'ne Yardım

Çankırı Belediyesi, Suriye’nin kuzeyinde yerleşik olan ve son günlerde yoğun saldırılara maruz kalan Bayır Bucak Türkmenleri için yardım kampanyası başlattı.

Çankırı'da Bayır Bucak Türkmenleri'ne Yardım
Belediye Başkanı İrfan Dinç düzenlediği basın toplantısında, Bayır Bucak Türkmenlerinin son zamanlarda maruz kaldığı zulüm ve saldırılara kayıtsız kalamayacaklarını belirterek, "Çankırı halkı Türkmen kardeşlerimizin yanındadır. Düzenlediğimiz yardım kampanyası ile özellikle bölgede ihtiyaç duyulan gıda ve diğer malzemeleri 10 günlük kampanya süreci sonunda kardeşlerimize ulaştıracağız" dedi. Bin yıldan beri Kuzey Suriye’de yerleşik olan Türkmenlerin torunlarını bu zor günlerinde yalnız bırakmayacaklarını belirten Başkan Dinç, "Bölgede bir insanlık dramı yaşanıyor. Her zaman olduğu gibi yine bölgede çocuklar ve kadınlar daha da zor anlar yaşıyor. Vatandaşlarımızdan bölgede ihtiyaç duyulan çocuk maması, çocuk ve kadın pedi, süt, konserve ve kuru gıda gibi malzemeleri belediyemiz beyaz masaya getirmelerini önemle rica ediyoruz" diye konuştu.
 
Basın toplantısında, Adana’da Türkmenlere yardım götüren MİT TIR’larına karşı gerçekleştirilen operasyona da vurgu yapan Başkan Dinç, "Suriye’nin Türkmen Dağı bölgesine yönelik zalim Esed rejimi ile Rusya’nın ortak sürdürdüğü saldırılar karşısında Suriye Türkmenlerine lojistik yardım götüren MİT’e ait TIR’larının Paralel Çete tarafından engellenmesinin Türkmenlere ne kadar zarar verdiğini hep birlikte gördük. Birçok yardımın önüne geçen, böylesi bir ihanet ve hainliğe sebep olan Paralel çeteyi nefretle kınıyorum" dedi.
 
FOTOĞRAFLI
Güncelleme Tarihi: 23 Kasım 2015, 15:25
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER