Canını Zor Kurtardı!

Bursa’nın İnegöl ilçesinde 31 Aralık günü pazar yerinin çatısının çökmesiyle, göçük altından yaralı olarak kurtarılan Zekai Terzioğlu yaşadıklarını anlattı. Terzioğlu, "Filmlerde görmüştüm böyle bir olayı. Bende o filmlerde yaşananın aynısını yaşadım" dedi.  

Canını Zor Kurtardı!
Bursa’nın İnegöl ilçesinde, 31 Aralık günü akşam saatlerinde yoğun kar yağışı nedeniyle ilçenin en büyük pazarının kurulduğu Merkez Pazaryeri çatısının çökmesiyle Zekai terzioğlu yaralanırken, 5 araç enkaz altında kalıp hasar görmüştü. Enkazdan yaralı olarak kurtarılan Terzioğlu korku dolu anlarını gazetecilere anlattı.
 
TAMAM BEN ARTIK KAÇAMAYACAĞIM DEDİM
 
Perşembe günü açacağı tezgahı düzenledikten sonra olaydan önce son kontrolleri yaptığını anlatan Terzioğlu, "Tezgah üzerinde son kontrolleri yaptıktan sonra eve gitmek için adım attığım sırada hafif çıtırtı sesleri duydum. O sırada diğer esnaf arkadaşlar da pazarın diğer başında toplu halde sohbet ediyorlardı. Arkam dönüktü o anda. Ortalardan ses geldi. Diğer esnaflar bir anda bağrışınca, bir baktım; çatı kolonları tek tek devrilmeye başladı. Ben kaçmaya başladım. Ben kaçtıkça arkama doğru düşmeye başladı. Artık kaçacak yerim kalmayınca teslim oldum. O anda içimden ‘tamam ben artık kaçamayacağım’ dedim ve durdum" dedi. 
 
ORADAN ÇIKACAĞIMI HİÇ DÜŞÜNMEDİM
 
O sırada traktör römorkunu gördüğünü ifade eden Terzioğlu şunları söyledi: "Kendimi römorkun altına attım. O sırada römorkun altından çıkıp kaçmaya çalıştım, kolonlar devrilmeye devam etti. Ben yanlış kapıya doğru koştum. Ben kaçtıkça, arkama çelik kolonlar devriliyor. 5-6 tane kolon arkama devrildi. Nasıl gittim kapıya, nasıl kendimi dışarı attım bilmiyorum. O anda hiçbir şey hissedemedim. Artık kendimi bırakmıştım. Oradan çıkacağımı hiç düşünmedim. Giriş kapısı da kapalıydı. Azcık aralayarak kapıdan çıktım. Yıkılan tarafa doğru koşmuşum. Hâlbuki dursam bir yere kımıldamasaydım, bir şey olmayacaktı. Kolonların altında kaldım. Ama Allah’tan tam üzerime devrilmedi. O boşluktan yararlanarak dışarı çıktım. Allah’ın yardımı ile canımı kurtardım."
 
BÜYÜK BİR FACİAYDI
 
Kendini zor dışarı attığını belirten Terzioğlu, "Yola attım kendimi. Yoldan geçen bir araç sürücüsü burnumun kanadığını gördü ve bana peçete uzattı. Yaralandığımı bile fark etmedim. Sonra ambulans geldi ve beni hastaneye götürdü. Büyük bir faciaydı. Allah’a şükür. Hepimize geçmiş olsun" dedi.
 
GECE RÜYASINA GİRMİŞ
 
Uyurken rüya gördüğünü söyleyen Terzioğlu, "Gece aklıma geliyor. Uykudan kalkıp geziyorum. O anı ben birine tam anlatamam. Çünkü onu ben yaşadım. Filmlerde görmüştüm böyle bir olayı. Bende o filmlerde yaşananın aynısını yaşadım. Kendimize geldik Allah’a şükür. Normale döndük" diye konuştu.
Güncelleme Tarihi: 03 Ocak 2015, 00:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER