Çanakkale'nin İlçelerinde Kar Etkili Oluyor

Çanakkale’nin Yenice, Çan ve Bayramiç ilçelerinde aralıklarla etkili olan kar yağışı yaşamı olumsuz etkiliyor. Üç ilçede toplam 100’e yakın köy yolu kar nedeniyle ulaşıma kapanırken, Yenice’de ilk ve orta dereceli okullar ile üniversitede eğitime bir günlük ara verildi.

Çanakkale'nin İlçelerinde Kar Etkili Oluyor
Sibirya soğukları Çanakkale’de de hava sıcaklıklarının sıfırın altına kadar düşürdü. Yenice, Çan ve Bayramiç ilçelerinde kar yağışı etkili oldu. Özellikle Yenice’de dün öğle saatlerinde başlayan ve etkisini sürdüren kar, hayatı olumsuz etkiledi. İlçeye bağlı 60 köy yolu kardan kapandı. Bu köylere ulaşım sağlamanamazken, çoğunluğu taşımalı sistem öğrencileri olması dolayısıyla, ilk ve orta dereceli okullarda bugün için eğitim bir günlük kar tatili verildi. Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Yenice Meslek Yüksekokulu’nda öğrenime kar nedeniyle 1 gün süreyle ara verildi.
 
Kar yağışının zaman zaman yüksek kesimlerinde etkili olduğu Çan ’da 20, Bayramiç’te ise 15’ten fazla köy yolu kapanırken, Karayolları ve Özel İdare Müdürlükleri ekiplerinin ilçelerde yolların açılması için çalışmalarını sürdürdüğü bildirildi.
 
Güncelleme Tarihi: 18 Şubat 2015, 12:39
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER