Çanakkale'de Dönüş Yoğunluğu

Çanakkale’de Kurban Bayramı’nın son gününde tatilcilerin dönüş yoğunluğu görülmeye başladı. Gestaş’a ait feribotlar saatsiz olarak sefer yaparak tatilcileri en kısa sürede boğazın diğer yakasına taşımaya çalışıyor.

Çanakkale'de Dönüş Yoğunluğu
Kurban Bayramı’nın 3’üncü günü Çanakkale’de başlayan tatilcilerin dönüş yoğunluğu, bayramın son gününde de devam etti. İstanbul ve Trakya’daki illerden yola çıkarak bayram tatilini Ege ve Akdeniz’deki illerde geçirenlerin dönüş güzergahlarından birisi olan Çanakkale’de dün öğle saatlerinde başlayan yoğunluk 8 saat aralıksız devam etmişti. Dönüşü bayramın son gününe bırakanlar bugün öğle saatlerinde Çanakkale feribot iskelesine ulaşmaya başladı. Bununla beraber feribot iskelesinde de yoğunluk görüldüb Feribotun depolama alanı dolup taşınca tatilcilerin araçları Demircioğlu Caddesi’nde kuyruğa neden oldu.
 
Gestaş firması ise Çanakkale-Kilitbahir hattında 4, Çanakkale-Eceabat hattında 2 ve Lapseki-Gelibolu hattında 5 feribotla saatsiz sefer yapıp, tatilcileri en kısa sürede Anadolu yakasından Avrupa yakasına ulaştırmaya çalışıyor. Trafik polisleri ise feribot iskelesinde ve şehir içinde oluşan yoğunluk nedeniyle kavşaklarda önlem aldı. Bazı güzergahlar şehir içi trafiğine kapatıldı.
Güncelleme Tarihi: 07 Ekim 2014, 13:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER