Çalmak İçin Komşusunu Öldürdü

Gaziantep’te, 77 yaşındaki Mustafa Özkan’ı öldüren 18 yaşındaki komşusu Yusuf A. adliyeye sevk edildi. Jandarmanın çalışmasıyla bulunan şüpheli Yusuf A., babasının emanet ettiği ve kasasında sakladığı altınları çalmak için Mustafa Özkan’ı öldürdüğünü söyledi.

Çalmak İçin Komşusunu Öldürdü
 
Oğuzeli İlçesi’nin Altınyurt Mahallesi’nde, yalnız yaşayan Mustafa Özkan geçen perşembe günü evinde ölü bulundu. Jandarma incelemesinde 4 bıçak darbesiyle öldürüldüğü belirlenen Özkan’ın evindeki kasanın açıldığı ancak gizli bölmedeki altınlara dokunulmadığı belirlendi. Cinayet şüphelisini bulmak için çalışma başlatan jandarma, kapıda herhangi bir zorlama olmadığı için eve giren şüphelinin Özkan’ı yakından tanıdığına kanaat getirildi.
 
Özkan’ın yakın çevresini mercek altına alan jandarma, bu sırada evde çalınmak istenen ancak gizli bölmede olduğu için bulunamayan 21 bin lira değerindeki altınların da öldürülen Özkan’ın komşusu Mehmet A.’ya ait olduğunu belirledi. Özkan’ı tanıyanların bilgisine başvuran jandarma, altınların sahibi olan Mehmet A.’nın oğlu Yusuf A.’nın tedirgin davranışlarından şüphelendi. Jandarma araştırmasında 2 ay önce çalıştığı fabrikadan ayrılan ve çevresine borcu bulunan ayrıca Özkan’ın evinde babasına ait altınların varlığından haberdar olduğunu saptadığı Yusuf A.’yı gözaltına aldı.
 
SUÇUNU İTİRAF ETTİ
 
Oğuzeli İlçe Jandarma Komutanlığı’na götürülerek sorgulanan Yusuf A. suçunu itiraf etti. İşsiz olduğunu ve borçlarını ödemek için babasının altınlarını çalmak istediğini söyleyen Yusuf A.’nın ifadesinde "Altınların komşumuz olan Mustafa Özkan’ın kasasında olduğunu biliyordum. Çarşamba gecesi eve gittim ve bir süre sohbet ettik. Bu sırada kasanın yerini ve anahtarın Mustafa Özkan’ın cebinde olduğunu gördüm. Borçlarımı ödemek için paraya ihtiyacım vardı ve bir anda kendimi kaybedip Mustafa Özkan’ı öldürdüm. Sonra kasayı açtım ama altınları bulamadım. Çok pişmanım" dediği öğrenildi.
 
ADLİYEYE SEVK EDİLDİ
 
Komşusunu öldüren Yusuf A., işlemlerinin tamamlanmasının ardından olası saldırı ihtimaline karşın üzerine jandarma yeleği giydirilerek adliyeye sevk edildi. Jandarmanın yoğun önlem aldığı adliyeye getirilen Yusuf A., ’kasten adam öldürmek’ suçundan savcıya ifade vermeye başladı.
Güncelleme Tarihi: 03 Mart 2015, 13:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER