'Çalışmayan Kadın Yoktur'

Tuzla Belediyesi Orhanlı Anne ve Çocuk Eğitim Merkezi (AÇEM), Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam tarafından açıldı.

'Çalışmayan Kadın Yoktur'
KADINLAR DAİMA ÇALIŞIYOR
 
Bakan Ayşenur İslam açılışta yaptığı konuşmada, “Aile toplumun temelidir, güçlü yaşaması gerekir ve geleceğe sağlıklı intikal etmesi gerekir" dedi. Ailenin en önemli unsurunun kadındır olduğunu belirten Bakan İslam, "Aileyi kuran, yaşatan, ayakta tutan güçtür kadın. Onun için ailenin güçlü olması için kadının da güçlü olması gerektiğine inanıyoruz. İyi hayat şartlarına sahip, iyi eğitilmiş, donanımlı kadınlara ihtiyacımız var. Bu kadınlar, ister evlerinde çalışsınlar, ister dışarıda çalışıyorlar daima çalışıyorlar. Şöyle bir ayrımımız var; çalışan kadın, çalışmayan kadın. Yanlış. Çalışmayan kadın yoktur bütün kadınlar çalışıyor. Kimisi evde çalışıyor, kimisi hem evinde hem de işinde dışarıda çalışıyor" dedi.
 
Türk kadınlarının çocuklarını büyütürken çalıştıklarını ve kariyerlerin böyle yapabildiklerini, hatta yarım bırakmak zorunda kaldıklarını vurgulayan Bakan İslam, Amerikalı kadınların çocuk yaptıktan sonra çocuklarının kendilerine ihtiyaç duymayacakları zamana kadar onlara baktıklarını ve kariyerlerine daha sonra devam ettiklerini belirtti.
 
MUHAMMED ALİ İLE SOHBET ETTİ
 
Açılışını yaptığı AÇEM’de incelemelerde bulunan Bakan Ayşenur İslam, resim yapan çocuklar arasında 4 yaşındaki bir çocuğun adını sordu. Adının Muhammed Ali olduğunu öğrenince ona, “Sen Muhammed Ali’yi tanıyor musun? İnşallah onun gibi Çok güçlü olursun" dedi.
 
BAKAN EBRU YAPTI
 
Bakan İslam, kadınlara el sanatları verilen dersliklerde Ebru hocasından kısa bir süre çalışmalar hakkında bilgi aldı. Bakan Ayşenur İslam, ebru da yaptı. Ayşenur İslam, daha sonra başka bir derslikte müzik dinletisine katılarak çocuklarla sohbet etti.
Güncelleme Tarihi: 18 Ekim 2014, 15:57
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER