banner51

Çaldıkları Paraları Sayan Hırsızlar Yakalandı

Konya’da son 15 gün içerisinde girdikleri 7 işyerinden yaklaşık 14 bin lira değerinde para ve eşya çalan 2’si kadın 4 şüpheli güvenlik kameraları tarafından yakalandı. Şüphelilerin girdikleri bir alışveriş merkezinde kameraya yansıyan, kasadan aldıkları paraları saymaları dikkat çekti.

Çaldıkları Paraları Sayan Hırsızlar Yakalandı
Konya Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesine bağlı Hırsızlık Büro Amirliği ekipleri son 15 gün içerisinde merkez Selçuklu İlçesi’nde bulunan 7 ayrı işyerinde meydana gelen hırsızlık olaylarıyla ilgili çalışma başlattı. Ekipler işyerlerlerinin güvenlik kameralarından yola çıkarak şüphelilerin kullandıkları yöntem ve giydikleri kıyafetler doğrultusunda olayların aynı kişiler tarafından gerçekleştirildiğini belirledi. Bölgede inceleme yapan polis aynı yerlerde daha öncede hırsızlık olaylarını gerçekleştiren ve hırsızlıktan 50 suç kaydı bulunan Eyüp Can T. (19) ile 12 suç kaydı bulunan İ.K.’yi (17) takibe aldı.
 
EŞOFMANINDAN YAKALANDI
 
Şüphelileri izleyen polis, Eyüp Can T.’nin üzerinde olayları gerçekleştirirken giydiği eşofmanı fark etti. Polis, bunun üzerine Eyüp Can T. ve yanında bulunan arkadaşı İ.K.’yi gözaltına aldı. Suçlarını itiraf eden şüpheliler, bazı olayları İ.K.’nın kız kardeşi K.K. (16) ve hırsızlıktan 12 kaydı bulunan Perihan M. (43) ile gerçekleştirdiklerini söylemesi üzerine iki kadın da gözaltına alındı.
 
ÇALDIKLARI VALİZLERİ HIRSIZLIKTA KULLANMIŞLAR
 
Şüphelilerin girdikleri işyerlerinden 14 bin lira değerinde para, kozmetik ürün, kadın çamaşırı, valiz, kadın giysisi çaldığı belirtildi. Şüpheliler ayrıca bir alışveriş merkezinden çaldıkları valizleri, daha sonra girdikleri başka bir işyerindeki malzemeleri çalmak için kullandıkları belirlendi. Eyüp Can T. ve İ. K., Buhara Mahallesi Barış Caddesi üzerinde bulunan alışveriş merkezinde kasadan çaldıkları paraları tek tek saymaları güvenlik kameraları tarafından kaydedildi. Şüphelilerin yapılan ev aramalarında ise çalıntı malzemeler bulunarak sahiplerine teslim edildi.
 
İ.K. ve kardeşi K.K., ifadelerinin ardından Çocuk Şube Müdürlüğüne teslim edildi. Şüpheliler işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilecek.
 
Eyüp Can T.Türkmen
 
İ.K.            : İhsan Kaya
 
K.K.            : Kübra Kaya
 
Perihan M.   : Mutlu
 
T.              : Türkmen
Güncelleme Tarihi: 02 Şubat 2014, 10:47
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER