Çadırları Su Altında Kaldı

Adana’nın Ceyhan İlçesi’nde Suriyeli sığınmacıların kaldığı çadırlar şiddetli yağmur nedeniyle su altında kalınca 75 Suriyeliyi belediye ekipleri kurtardı.

Çadırları Su Altında Kaldı
 
Gece şiddetini artıran yağışlar Suriyeli sığınmacıların kaldığı çadırları su altında bırakınca Ceyhan Belediyesi ekipleri 8 aileden oluşan 75 kişiyi kurtarmak için harekete geçti. Mağdur olan sığınmacılar çadırlardan alınarak Ceyhan Spor Salonu’na taşındı.
 
Ceyhan Belediye Başkanı Alemdar Öztürk, spor salonu’na giderek Belediye Birim Amirleri ve mahalle muhtarlarından bilgi aldı. Başkan Öztürk, şiddetli yağıştan Ceyhan’da sel meydana geldiğini, Suriyelilerin kaldığı bazı çadırların bundan etkilendiğini belirtti. Ceyhan Belediye Başkanı Öztürk, "Allah yardım etsin bu insanlar ülkemize sığınmışlar. Zor bir durum. Ülkemizi temsilen Suriyeli kardeşlerimize imkanlarımız dahilinde yardımcı olmaya devam edeceğiz" dedi.
 
"MAĞDURİYETLERİ KISA ZAMANDA GİDERİLECEK"
 
Mağduriyetin kısa zaman içerisinde giderileceğini belirten Başkan Öztürk, şöyle devam etti:
 
"Suriyeliler’in kaldığı çadırlar için en kısa zamanda bir çalışma yaparak, bugün yağan şiddetli yağıştan selin meydana getirdiği su ve çamuru ortadan kaldırarak, tekrar onların yaşayacakları sıhhi bir ortam yapmaya gayret göstereceğiz. Birim Amirlerime gerekli talimatları verdim. Bu zararı ortadan kaldıracağız, ben de takipçisi olacağım."
 
Yağmurun oluşturduğu selden etkilenen 75 Suriyeli’nin yemek ve sığınma ihtiyacının karşılanması için ekipler çalışma başlatırken, spor salonunda yerlere halı serilerek sığınmacıların kalabileceği bir zemin hazırlandı.
Güncelleme Tarihi: 28 Eylül 2014, 09:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER