banner24

Çadır Kentte Suriyel Düğünü

GAZİANTEP'in İslahiye İlçesi'nde, ülkelerindeki iç karışıklıklardan kaçıp gelen Suriyeli 28 yaşındaki Abdullah İsmail ile 24 yaşındaki Nejwa Hallak, kaldıkları çadırkentte düzenlenen düğünle evlendi.

Çadır Kentte Suriyel Düğünü

Suriye'nin Halep kentinden 1,5 ay önce kaçıp, sınırı geçerek İslahiye'deki kampa gelen ve kayıt bürosunda işlemler sırasında karşılaşan Abdullah İsmail ile Nejwa Hallak ilk görüşte birbirlerine aşık oldu. Çadır kentte arkadaşlıklarını ilerleten çift, evlenme kararı alınca durumu ailelerine bildirdi. Ailelerin de onayı ile Abdullah İsmail ve Nejwa Hallak için düğün yapıldı.

ŞEHİTLER NEDENİYLE EĞLENCE YAPILMADI

Terör olaylarında askerlerin şehit düşmesi nedeniyle müzikli eğlencenin yapılmadığı düğünde mevlit okutuldu. Damada Türk bayraklı kaşkol, geline ise Suriye bayraklı kaşkol takıldı. Kızılay Şube Başkanı Günay Savaşlı'nın yüzüklerini taktığı çifte, altın ve para takı töreni yapıldı. Çadır kentteki Suriyeliler ile ilçenin ileri gelenlerinin de katıldığı düğünde Türk imamlar tarafından dini nikah kıyıldı. Çadır kentteki ilk düğünde gelin ve damat, ülkelerindeki iç savaşın bir an önce son bulması dileyip, çocuklarını özgür Suriye'de büyütmek istediklerini söyledi.

Güncelleme Tarihi: 20 Mayıs 2012, 17:01
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER