banner51

Caddeyi Tel Örgü İle Çevirdi

Amerika’da yaşayan Tekirdağlı diş hekimi Alevcan Koryürek, babasından miras kalan arsaya 15 yıl önce yapılan yolu tel örgüyle trafiğe kapattı. Caddenin trafiğe kapanması nedeniyle yüze yakın araç sitelerin içinde mahsur kaldı.

Caddeyi Tel Örgü İle Çevirdi

 

Olay, Tekirdağ’da yaşandı. Uzun zamandır Amerika’da yaşayan Alevcan Koryürek isimli diş hekiminin babasına 70 yıl önce Hürriyet Mahallesi’nde 9 bin 200 metrekare bir arsa miras kaldı. Babasının vefatının ardından arsa Koryürek’e geçti. Koryürek’in arsasının içinden 15 yıl önce belediye yol geçirdi. Zamanla bu yol bulvar halini aldı.
 
Babasından kalan arsanın tapu kayıtlarını çıkartan Koryürek, tapuda olmamasına rağmen arsadan yol geçtiğini belirledi. Belediye ile uzlaşma yoluna giden Koryürek’in bu girişi sonuçsuz kalınca arsayı tel örgü ile çevirme kararı aldı. Yakınlarına talimat veren Koryürek, Tepebaşı Sokağını tel örgüyle kapattı. Gazetelerin sorularını yanıtsız bırakan ekipler, iki gün çalışmayla yolu tel örgüyle kapattıklarını söyledi.
 
Sokağa bakan sitelerde yer alan çok sayıda araç ise site içinde yolun kapatılması nedeniyle mahsur kaldı.
 
MAHALLELİ TEPKİLİ
 
Bazı mahalle sakinleri yolun kapatılmasına tepki gösterdi. Yolun tel örgülerle kapatıldığını ifade eden bir bayan, “Yoldan geçemiyoruz. Mağdur olduk. Olmaz böyle bir rezalet. Bu eziyet kime? Mağdur olduk. Yoldan geçemiyoruz. Bir hal çare bulunsun” dedi.
 
Araçlarının mahsur kaldığını ifade eden bir bayan ise “Kanuni yollara başvuracağız. Burada araçlarımız ve biz mahsur kaldık. Yetkililerin birşeyler yapması lazım” diye konuştu.
Güncelleme Tarihi: 20 Ağustos 2013, 15:27
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER