Buz Gibi Suda Kano Turu

Antalya’nın Kaş İlçesi’nde bulunan Eşen Çayı’nda turistlere yönelik kano turu düzenleniyor. Su sıcaklığının 11- 12 derece olduğu suda kanoya binen turistler, 16 kilometre boyunca kürek çekiyor.

Buz Gibi Suda Kano Turu
Antalya ve Muğla sınırını çizen Eşen Çayı’nın Kaş’a bağlı Kınık Mahallesi’nden geçen bölümünden, çayın Akdeniz’e döküldüğü yere kadar uzanan 16 kilometrelik bölümde turistlere kano turu yaptırılıyor. Sıcaklığı 11- 12 derece olan buz gibi suda yapılan kano turuna, yerli ve yabancı turistler yoğun ilgi gösteriyor.
 
Tura katılacak turistlere önce tur ve kano kullanımı hakkında rehberler tarafından bilgi veriliyor. Denize indirilen kanolara ikişerli bindirilen turistler, kürek çekerek yolculuğa başlıyor. Eşen Çayı üzerinde 3 kilometre yol alındıktan sonra turistler çay kenarında bulunan çamur havuzlarına giriyor. Tekrar çayın buz gibi suyunda çamurdan arınan turistler, 1 saatlik yemek ve dinlenme molasının ardından yeniden yola çıkıyor. Yaklaşık 5 saat süren tur, Eşen Çayı’nın Akdeniz’e döküldüğü Çayağzı Mevkii’nde sona eriyor. Tura katılanlar 16 kilometre boyunca kürek çekiyor.
 
’NEFİS BİR GÜN GEÇİRDİM’
 
Tura katılan Avusturyalı Christina Zarnhofer, Türkiye’ye ilk kez geldiğini belirtirken,  "Nefis bir gün geçirdim. Türkiye’nin bu kadar doğal ve tarihi güzelliklere sahip olduğunu düşünmemiştim. Doğa ve su harikaydı. Çok eğlendim" dedi.
 
İngiliz Sophie Edwards da, çamur banyosu ve çayda yüzmenin çok keyifli olduğunu anlatırken, "Doğanın içinde çok eğlendik. Su ve doğa çok harikaydı. Kürek çekerek form tuttum" diye konuştu. 
 
Güncelleme Tarihi: 25 Eylül 2014, 10:32
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER