banner24

'Bütün Sürüyü Götürdüler'

Tekirdağ’ın Malkara İlçesi'nde bir ağıla gelen kimliği belirsiz kişi veya kişiler, çobanların uyuduğu sırada havlayan 5 köpeği zehirledikten sonra 130 koyunu alarak kaçtı.

'Bütün Sürüyü Götürdüler'

Olay, dün Malkara’ya 2 kilometre uzaklıktaki Sinanpaşa Merası mevkiinde meydana geldi. Ekmek fırını işletmecisi olan 41 yaşındaki Hasan Dalgıç’a ait ağıla gelen kimliği belirsiz kişi veya kişiler, iki çobanın uyuduğu sırada koyunların bulunduğu alandaki 5 çoban köpeğini zehirleyip telef etti. Ardından ağıla giren hırsızlık şüphelileri, içerideki 250 koyunun 130'unu çalarak kaçtı.

Hırsızlık olayı, çobanların sabah saatlerinde uyanmasıyla ortaya çıktı. Koyunların sahibi Hasan Dalgıç, çalınan hayvanlarının bulunması için jandarma ekiplerine haber verdiğini söyledi. Dalgıç, "Hırsızlar 5 köpeği zehirleyip telef ettiler. Gece yarısından sonra 2 çobanın uyuduğu esnada 250 koyunun bulunduğu ağıldan 130 tanesini çıkartıp götürmüşler. Koyunlarımın piyasa değeri yaklaşık 100 bin lira. Gelir kaynağım olan hayvanlarımı çaldılar. Mağdurum, yetkililerden bunu yapanları bir an önce bulmalarını istiyorum" diye konuştu.

Jandarma ekiplerinin olayla ilgili başlattığı soruşturma sürüyor.

Güncelleme Tarihi: 22 Mayıs 2012, 11:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER