banner51

Bursa'nın Gözü Başbakan'ın Yolunda

AK Parti İl Başkanı Sedat Yalçın, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın 17 Ağustos’ta Bursa’da düzenlenecek büyük bir törenle, 45 ildeki dev kentsel dönüşüm çalışmalarını başlatacağını açıkladı.

Bursa'nın Gözü Başbakan'ın Yolunda

Sedat Yalçın, Başbakan Erdoğan’ın 17 Ağustos Cumartesi günü Bursa’da olacağını duyurdu. Yalçın, ayrıntıları birkaç gün içerisinde netleşecek büyük bir törenle, Türkiye genelinde 45 ili ve 90 bin konutu kapsayan dev kentsel dönüşüm hamlesinin Bursa’dan, Başbakan eliyle başlatılacağını söyledi.

Program kapsamında Yıldırım Belediyesi’nin Mevlana Mahallesi’nde planladığı büyük kentsel dönüşüm çalışmasının da yer alacağını söyleyen AK Parti Bursa İl Başkanı Sedat Yalçın, şöyle konuştu:
 
“Hükümetimizin tüm Türkiye’de öngördüğü büyük kentsel dönüşüm hamlesi, çok büyük bir kalabalık ve güçlü biçimde Bursa’dan başlatılacak. Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın 45 ilde aynı anda başlatacağı bu büyük ve çok önemli dönüşüm hamlesine Bursa’dan start verecek olması, bu konuda düzenlenen yasanın Bursa özelinde dikkate alınarak geliştirilmiş olması bakımından, bizim için ayrı bir gurur kaynağı. Öngördüğümüz kentsel dönüşüm hamlesi, şehrimizin bütünü dikkate alan ve halkımızın da tam anlamıyla güvenliğini sağlayacak, sağlıklı şehir prensiplerine göre şekillendirilmiş, kentimizin ve ülkemizin tarihini değiştirecek nitelikler taşıyor. Başbakanımızı Bursa’da en iyi biçimde ağırlamak için hazırlıklarımıza başladık. Bu dev kentsel dönüşüm hamlesi hem Bursa’mıza hem ülkemize hayırlı olsun.”
 
Öte yandan Başbakan Erdoğan’ın Büyükşehir Belediyesi tarafından hizmete alınan şehir içi tramvay hattının açılışını da yapacağı öğrenildi.
Güncelleme Tarihi: 02 Ağustos 2013, 13:01
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER