Bursa'da Evden Kaçan Liseli İzmir'de Bulundu

Bursa’da "okula gidiyorum" diyerek evden çıkan Ovaakça Şarık Tara Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 11-C sınıfı öğrencisi 16 yaşındaki T.K. İzmir’in Bornova ilçesinde bulundu.

Bursa'da Evden Kaçan Liseli İzmir'de Bulundu
 
Geçen hafta Çarşamba günü ‘okula gidiyorum’ diyerek evden çıkan ve 6 gündür kendisinden haber alınamayan T.K. İzmir’in Bornova ilçesinde bulundu. İzmir’den ailesi tarafından alınarak Osmangazi ilçesi Taşköprü Mahallesindeki evine getirilen T.K., annesi Nursel K. ile hasret giderdi. Psikolojik olarak kendisini iyi hissetmediği için evden kaçtığını söyleyen T.K., “Kendimi iyi hissetmediğim için  kaçtım. Yolda dururken otostop çektim. Beni kimin götürdüğünü bilmiyorum. İzmir’in Bornova ilçesinde gittim ve orada polisler beni buldu. Sonra ailemi aradım” dedi.
 
Anne Nursel K. ise oğlunun kimlerle ve niçin gittiğini bilmediğini ancak oğlunun korktuğu için başına gelenleri anlatmadığını söyledi. Nursel K., “Biz T.’yi ararken cevapsız bir arama geldi. ‘Anne ben iyiyim beni merak etmeyin dönmeyeceğim’ dedi. Biz de özel numaradan aramamasını söyledik. Bir şeyden korkuyor ama söylemiyor. Bazen otobüsle bazen de TIR’la gittiğini söylüyor. Kesin bir şey söylemiyor” dedi.
Güncelleme Tarihi: 09 Mart 2015, 16:52
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER