Bursa'da 320 Köy Yolu Kardan Kapandı

Yurdu etkisi altına alan kar ve tipi Bursa’da yaşamı olumsuz yönde etkiledi. Toplam 663 köyü bulunan Bursa’da 320 köyün yolu kapandı. Yolların açılması için başlatılan çalışmalar devam ediyor.

Bursa’da etkili olan kar yağışı, okulların tatil edilmesine, köy yollarının kapanmasına, İstanbul ile deniz ulaşımını sağlayan BUDO ve İDO seferlerinin iptal edilmesine neden oldu. Gece başlayan yoğun kar yağışı nedeniyle yolları kapalı olan köy sayısı bu sabah itibariyli 320’ye ulaştı. Bu yolların açılması ve kent içi ulaşımın aksamaması için Büyükşehir Belediyesi 300 kişiden oluşan ekibi ile vardiyeli olarak çalışıyor. Bursa’nın özellikle Balıkesir ve Eskişehir ile karayolu ulaşımını sağlayan ana arterlerde zincir takmadıkları için devrilen veya yan yatan TIR’lar uzun kuyruklara neden oluyor. Karacabey yakınlarındaki Başköy Kayvaşağı’nda dün gece devrilen TIR nedeniyle karayolunun gidiş istikameti uzun süre kapanınca AFAD edipleri, yollarda kalan sürücüler ve yolculara yiyecek ve içecek yardımı yaptı.
 
Uludağ’a son 24 saat içersinde 60 santim kar yağdı. Sabah yapılan ölçümlerde kar kalınlığının 330 santim olarak ölçüldüğü Uludağ’da gecenin en düşük sıcaklığı sıfırın altında 14 derece olarak tespit edildi. Beyaz cennette, yolların kapanmaması için karayolları ekipleri yedi ayrı ekip ile yol ve oteller bölgesini temizliyor.
 
Meteoroloji yarın sabaha kadar etkili olacak kar yağışının yerini yağmurlu havaya bıracağını açıkladı.
Güncelleme Tarihi: 19 Şubat 2015, 10:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER