Bursa'da 2 Saatlik İntihar Şov

Bursa'da kız arkadaşıyla evlenmesine izin verilmeyen 25 yaşındaki Müjdat Çevik, alkol aldıktan sonra Setbaşı Köprüsü'ne çıktı.Elindeki ekmek bıçağıyla kendisini ikna etmeye çalışan polisleri uzaklaştıran genç, "Eğer sevgilimin ailesi yanıma gelip, 'kızı sana vereceğiz' deyip özür dilemezlerse atlarım" dedi.

Bursa'da 2 Saatlik İntihar Şov

 

Ekiplerin telefonla ulaştıkları kızın babasının, "Umurumda değil, zaten kızım istemiyor. Benim için ölmesinin bir sakıncası yok, işimiz var gelemeyiz" cevabı üzerine eylemine 2 saat boyunca devam eden Müjdat Çevik, arkadaşları gelince ikna olup köprüden indi ve ifadesi alındıktan sonra serbest bırakıldı. 
 
Merkez Osmangazi İlçesi Setbaşı Köprüsü'nde dün saat 18.30 sıralarında alkollü bir kişinin elinde bıçak ile tehditler savurarak 'köprüden atlayacağını' söylediği ihbarı üzerine polis ekipleri harekete geçti. Kısa sürede olay yerine gelen ekipler çevre güvenliği alarak Müjdat Çevik'i eyleminden vazgeçirmeye çalıştı. Yanına yaklaşmak isteyen polis ve vatandaşlara elindeki bıçakla müdahale eden genç, bu sırada bira da içerek taleplerinin yerine getirilmesini istedi. 
 
Kız arkadaşıyla evlenmelerine izin verilmediğini söyleyerek ölmek istediğini belirten Müjdat Çelik'in kız arkadaşının telefonunu alan polis, aileye telefonla ulaştı. Ancak kızın babası "Umurumda değil zaten kızım istemiyor. Benim için ölmesinin bir sakıncası yok, işimiz var gelemeyiz" dedi. 
 
ARKADAŞLARI GELİNCE İNDİ
 
İki saat süren eylem sırasında araç ve yaya trafiği kilitlendi. Bazı vatandaşlar ise kaldırım üzerinde Müjdat Çevik'in intihar şovunu izledi. Rahat tavırlarıyla dikkat çeken Müjdat Çevik, arkadaşlarının gelmesinin ardından eylemine son vererek köprüden indi. 
 
Ekipler tarafından polis merkezine götürülen genç ifadesinin ardından serbest bırakıldı.
Güncelleme Tarihi: 24 Haziran 2012, 12:50
YORUM EKLE

banner47