banner24

Bursa Belediyesi'nde Şok Eden Operasyon

Soruşturma kapsamında 12 kişi gözaltına alındı.

Bursa Belediyesi'nde Şok Eden Operasyon

Bursa'da 2 yıl önce silahlı saldırıda yaşamını yitiren, Büyükşehir eski Belediye Başkanı AK Parti'li Hikmet Şahin döneminde, ihalelerde yolsuzluk yapıldığı iddiasıyla yürütülen soruşturma kapsamında 12 kişi gözaltına alındı.

Bursa Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi Mali Büro ekiplerince yürütülen soruşturma kapsamında, geçen dönem Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevini yürüten ve 2009 seçimlerinde Demokrat Parti'den aday olan ancak seçilemeyen, 2 yıl önce uğradığı silahlı saldırı sonucu yaşamını yitiren Hikmet Şahin dönemindeki ihaleler mercek altına alındı.

İstanbul'da faaliyet gösteren bir firmanın, o dönem büyükşehir belediyesinin ihalesine katıldığı ve kazanmaması üzerine ihale kuruluna başvurduğu ve yapılan inceleme sonucu en uygun teklifi verdiğinin belirlendiği iddia ediliyor. Rüşvet iddialarının da yer aldığı soruşturma kapsamında aralarında Bursa'da görev yapan bazı belediye görevlileri ile işadamlarının da aralarında bulunduğu 12 kişi gözaltına alındı. Bu sayının daha da artacağı belirtildi.

Adları açıklanmayan şüphelilerin sorgulamalarının sürdüğü ve Cuma günü adliye sevk edilecekleri belirtildi.

Güncelleme Tarihi: 23 Mayıs 2012, 17:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER