'Bunun Adı Ahlaksız Teklif'

EMEKLİ- Sen Genel Başkanı Veli Beysülen, 13 yıldır iktidarda bulunan partinin muhalefet partisi gibi vaatlerde bulunduğunu savunarak, "İktidarda olan parti ’ben şunları yaptım, bana oy verin’ der. Size 100 lira vereceğim diyor, bunun adı ahlaksız tekliftir" dedi.

'Bunun Adı Ahlaksız Teklif'
 
DİSK’e bağlı Emekli Sen’in bölge toplantısı için Antalya’ya gelen Emekli-Sen Genel Başkanı Veli Beysülen, Atatürk Parkı’ndaki Yamaç Kafe’de sendika temsilcileri ve üyeleriyle buluştu. Emekli- Sen Antalya Şube Başkanı Belkıs Özgen’in ev sahipliği yaptığı toplantıya DİSK Bölge Temsilcisi Cemal Aybar, CHP İl Başkanı Semih Esen, CHP Antalya milletvekili adayları Niyazi Nefi Kara, Mustafa Akaydın ve eski milletvekili Yıldıray Sapan da katıldı.
 
Ankara’daki bombalı saldırıda yaşamını yitirenleri anan Veli Beysülen, hükümetin ne kadar inkar etse de saldırının IŞİD tarafından yapıldığının herkes tarafından bilindiğini söyledi. Olayın ardından yapılan açıklamaları eleştiren Beysülen, "Bu ülkede barış ve demokrasi isteyenler, 15 gündür travma yaşıyor. Ne yazık ki bu ülkenin başbakanı ’olaydan sonra bizim oyumuz arttı’ diyor. Bu nasıl bir düşüncesizlik? Sizin 102 insanın hatırasına hiç mi saygınız yok? Bundan siyasi bir rant sağlamayı nasıl düşünebilirsiniz" diye konuştu.
 
Emeklilerin sorunlarına değinen Beysülen, siyasi partilerin emeklilere yönelik vaatlerini ise şu sözlerle değerlendirdi:
 
"13 yıldır bu ülkede iktidarda bulunan parti vaatlerde bulunuyor. Mecliste iktidarda olan parti vaatte bulunmaz. ’Ben şunları yaptım, bana oy verin’ der. Ama muhalefet partisi gibi vaatte bulunuyor. Bu ülkeyi yönetenler, ’kötü gidişe dur demek için bize oy verin’ diyor. Milyonlarca emekliye diyor ki, ’Size 100 lira vereceğim.’ Ne zaman? Seçimlerden sonra, rüşvete karnımız tok bizim. Bunun adı ahlaksız tekliftir. Bunu senin 13 yıldır verme gücün vardı. CHP, ’Kurban Bayramı’nda emeklilere ikramiye verilsin’ diye yasa teklif etti, neden çıkarmadınız? Bütün emeklileri bu konuda uyanık olmaya çağırıyorum. 13 yıldır bu ülkede nereden nereye geldiğinize bakın. Asgari ücretli o gün aldığı ekmekten 406 daha eksik ekmek alıyor."
Güncelleme Tarihi: 24 Ekim 2015, 14:22
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER