Bulunan Ceset Nehir'in Mi?

Van'ın Gürpınar İlçesi Kırkgeçit Mahallesi'nde 29 Ekim 2014'te evinin önünde oynarken ortadan kaybolan 4 yaşındaki Nehir Aslan'a ait olduğu ileri sürülen bir çocuk cesedi bulundu. Cesedin, Nehir'e ait olup olmadığı araştırılıyor.

Bulunan Ceset Nehir'in Mi?
Gürpınar’a 40 kilometre uzaklıktaki Kırkgeçit Mahallesi’nde oturan 6 kişilik Aslan Ailesi’nin kızları 4 yaşındaki Nehir Aslan, 29 Ekim 2014 tarihinde öğle saatlerinde evinin önünde oynarken ortadan kayboldu. Günlerce mahalle ve çevresinde hiç ara vermeden Nehir’i bulmak için seferber olan askerler ile AFAD, UMKE ekipleri ve korucular iz sürdü. Yapılan aramalarda, minik Nehir’in kaybolduğunun ertesi günü evine yaklaşık 300 metre uzaklıkta sadece ayakkabıları bulundu. O günden sonra uzman ekiplerin de katıldığı arama çalışmalarında hiçbir sonuca ulaşılamadı.
 
Konuyla ilgili soruşturmalar devam ederken, bugün öğlen saatlerinde, Aslan Ailesi’nin evlerinin arka tarafına yaklaşık 200 metre uzaklıktaki boş arazideki bir su arkının içinde çocuk cesedi bulundu. Cesedin tanınmayacak durumda olduğu belirtilerken, Nehir olup olmadığı ile ilgili de jandarma geniş çaplı inceleme başlattı. Cesedin, incelenmek üzere Van’a gönderileceği belirtildi.
 
BABA; ELBİSESİ BENZİYORDU
 
Olay yerinin yakınındaki güvenlik şeridinin arkasında bekletilenlerden baba Erkan Aslan,
 
"Olayı duyunca oraya gitttim. Yaklaşmamıza, bakmamıza izin vermediler. Yalnız uzaktan baktığımda elbisesi benziyordu. Çok fazla bişey söylemek istemiyorum. Orada inceleme yapılıyor. Orada daha önce çok bakılmıştı" dedi.
 
Öte yandan bölgenin daha önce defalarca tarandığı, aynı yerde herhangi bir ize rastlanmadığı belirtildi.
Güncelleme Tarihi: 13 Mart 2015, 14:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER