Bu Yüze Kıyılır mı?

Müzik öğretmeni olarak görev yaptığı Pendik Velibaba İlköğretim okulundan çıkışında kimliği bilinmeyen iki kişinin yüzüne kimyasal madde attığı Zeynep Bektaş'ın (33) Kartal Dr. Lütfi Kırdar Eğitim ve Araştırma Hastanesi Yanık ve Yara Tedavi Merkezi'ndeki tedavisi sürüyor.

Bu Yüze Kıyılır mı?

Doktorlar: Hastamızın yüz bölgesinde % 4-5 oranında bir yanık mevcut. Bu yanıklar ikinci derece yanık. Ciddi anlamda bir hayati tehlikesi yok, estetik problemin olup olmadığı bir kaç ay sonra belli olacak

Yüzünde yanıklar oluşan Zeynep Bektaş'ın sağlık durumuyla ilgili olarak doktorları bugün basın açıklaması yaptı. Başhekim Doç. Dr. Recep Demirhan konuyla ilgili olarak, "Dün saat 14.00 sıralarında yüzüne kimyasal madde atıldığını öğrendiğimiz hastamız buraya getirildi. Hastamızın yüz bölgesinde % 4-5 oranında bir yanık mevcut. Bu yanıklar ikinci derece yanık, şu anda hastamız yatağında tedavisi sürüyor. Ciddi anlamda bir hayati tehlikesi yok, estetik problemin olup olmadığı bir kaç ay sonra belli olacak" dedi. Başhekim Recep Demirhan Zeynep Bektaş'ın yüzüne atılan maddenin içeriğinin net olarak bilinmediğini ancak kimyasal bir madde olduğunu sözlerine ekledi. Hastanın doktoru ve aynı zamanda Yanık ve Yara Tedavi Merkezinin Sorumlusu Genel Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Hakan Ahmet Acar, "Yüzün sol yanak sol boyun ve sol kulağında yanıklar var pazartesi tedavi olacak ancak tedavisi evde devam edecek. normal bir hasta nasıl böyle bir saldırıya uğradıysa o psikoloji içinde, hafif depresif olayı anlama yada olayın şoku içinde" dedi. Acar, genç öğretmenin yüzünde yanık izi kalıp kalmayacağının 6 ay sonra netlik kazanacağını ifade etti. Polise kendisine saldıranları tanımadığını söyleyen Zeynep Bektaş'ın basın mensuplarıyla görüşmek istemediği belirtildi. Öte yandan polis olayı gerçekleştiren ve kimliği belirlenemeyen iki zanlıyı yakalamak için çalışmalarını sürdürüyor.

Güncelleme Tarihi: 21 Haziran 2012, 13:35
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER