Bu Nasıl Ölüm?

Trabzon'da kan donduran bir olay yaşandı...

Bu Nasıl Ölüm?

Trabzon'un Arsin ilçesi Yolüstü köyünde marangozluk yapan Zeki Kara (29) adlı genç, dün akşam atölyesinde çalıştığı bir sırada feci bir kazaya kurban gitti. 

Köyde bulunan kendine ait maragonz atölyesinde çalışmakta olan Zeki Kara (29) kapatmaya hazırnlandığı bir sırada dükkana gelen bir köylüsünün vefat eden yakını için mezar tahtası istedi. Bunun üzerine genç marangoz Özellikle büyük ağaç tomnuklarının kesilmesinde, biçilmesinde ve tahta şeklini almasında kullanılan şerit hızarı çalıştırarak köylüsünün isteğini yerine getirmeye başladı.
 
İddialara göre, Zeki Kara , hızarın önündeki rayların üzerine koyarak kestiği tomruğu istenilen mezar tahtası şekline getirdiktirmeye çalıştığı sırada rayların üzerinden atlayarak karşı tarafa geçmeye çalıştığı sırada dengesini kaybetip kolunu hızara kaptırdi. Bunun üzerine hızarın kendine doğru çektiği talihsiz gençi hızar bel hızasından ikiye böldü. Vucudunun bir bölümü rayların üzerinde kalan talihsiz gencin diğer kısmı yan tarafa düşüp feçi şekilde hayatını kaybetti.
 
Bağırtılar üzerine olay yerine gelen komşuları gördükleri manzara karşısında şok oldular durumu 112 hızır acil servis ile jandarmaya bildirdiler. Olay yerinde hayatını kaybeden Zeki Kara Cumhuriyet savcısının yaptığı otopsinin ardından Trabzon Adlu tıp kurumuna kaldırıldı.
 
Bekar olan Zeki Kara bugün yolüstü köyünde toprağa verilecek.
 
Güncelleme Tarihi: 29 Kasım 2012, 12:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER