banner51

Bu Haber Ankara'yı Ayağa Kaldırdı

Bir internet sitesinde Balyoz Davası’ndan 20 yıl hapis cezası alan eski 1. Ordu Komutanı emekli orgeneral Çetin Doğan’ın kaldığı Sincan Cezaevi’nde kalp krizinden öldüğünün iddia edilmesi Ankara'yı ayağa kaldırdı.

Bu Haber Ankara'yı Ayağa Kaldırdı
 
Hem Çetin Doğan’ın ailesi, hem de askeri kaynaklar haberi yalanladı. Bu iddiaların ise isim karışıklığından kaynaklandığı anlaşıldı. Cezaevinde hayatını kaybeden kişinin 28 Şubat davası sanığı emekli Korgeneral Çetin Haspişiren olduğu öğrenildi.
 
Siteden kaldırılan haber aynen şöyleydi:
 
“Balyoz sanığı Çetin Doğan Ankara Sincan cezaevinde geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybetti. Yakınları cezaevi yönetimine ulaşmaya çalışıyor. Savcılık Ankara Sincan cezaevinde araştırma başlattı. Adalet Bakanlığı Cezaevleri ve Tevkif Evleri Genel Müdürü, cezaevi yönetimi ve Cumhuriyet Savcısı olay yerine gidiyor. Doğan dün akşam 23.00 sıralarında rahatsızlandığı belirlendi. Sincan Devlet Hastanesi’ne kaldırılmış olabilir. Alınan bilgiye göre Çetin Doğan’ın eşi Nilgül Doğan’a cezaevi yetkilileri ‘Eşiniz rahatsızlandı’ bilgisini verdi. Çetin Doğan’ın avukatı Hüseyin Ersöz cezaevi yönetimine ulaşmaya çalışıyor. Aile ile görüşen Ersöz kalp krizini ve nedenlerini öğrenmeye çalışıyor. Cezaevindeki tüm kameralar incelemeye alındı. Ambulanslar olay yerinde. Ayrıca Sincan Jandarma Komutanı da olay yerine hareket etti. Adli tıp uzmanları ölümünü araştıracak. Son alınan bilgilere göre devamlı ilaç alan Doğan’ın rahatsızlığını bazı ilaçların tetiklediği belirtiliyor.”
 
ÇETİN HASPİŞİREN HAYATINI KAYBETTİ
 
Cezaevinde hayatını kaybeden kişi ise 28 Şubat davası sanığı emekli Korgeneral Çetin Haspişiren. Tutuklu paşa ise Ankara Sincan cezaevinde geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybetti.
 
Güncelleme Tarihi: 18 Ekim 2013, 15:37
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER