banner51

Bu Evden 3 Kamyon Çöp Çıktı

Bursa’nın merkez Osmangazi İlçesi’nde, belediye ekipleri Nusret Altıkardeş’in evinden 3 kamyon çöp çıkardı. Altıkardeş, bu eşyaların çöp olmadığını kermesten satın aldığını söyledi.

Bu Evden 3 Kamyon Çöp Çıktı
Yeşilova Mahallesi sakinlerinin çevreye yayılan pis kokular nedeniyle şikayet ettikleri Nusret Altıkardeş’e ait eve giden Osmangazi Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ve zabıta ekipleri, çöp evle karşılaştılar. Ekipler, yatalak hasta olan 90 yaşındaki Halise Aydın, kızı 60 yaşındaki Rabiye Altıkardeş, damadı 65 yaşındaki Nusret Altıkardeş ve torunu 36 yaşındaki Ahmet Altıkardeş’in birlikte yaşadıkları evden 3 kamyon dolusu çöp çıkarttılar. Haşereler nedeniyle evi ilaçlayan ekipler, Halise Aydın ile kızı Rabiye Altıkardeş’i, sağlık kontrolünden geçirmek için Muradiye Devlet Hastanesi’ne götürdüler.
 
Mahalle Muhtarı Fahir Demir, Rabiye Altıkardeş’in çöplerden eşya toplayarak evde biriktirdiğini söyledi. Kendilerinin 40 yıldır mahallerinde oturduğunu belirten Muhtar Demir, "Çok iyi insanlar. Yalnız evlerindeki çöp mahalleyi rahatsız etmeye başladı. Şikayette bu nedenle yapıldı" dedi.
 
Rabiye Altıkardeş’in eşi Nusret Altıkardeş ise evdeki eşyaları çöpten toplamadıklarını, tamamını kermesten satın aldıklarını iddia ederek, “Kayınvalidemin yatalak hasta olması nedeniyle evde yeterince temizlik yapamadık. Böcekler için yaptığımız ilaçlama yetersiz kaldı. Biz hayatımızdan memnunuz" dedi. Evde biriken çöplerle yaşamaktan dolayı herhangi bir rahatsızlık duymadıklarını kaydeden Nusret Altıkardeş, çöp dolu mutfağı göstererek, “Eşim burada çok güzel yemek yapıyor, biz de afiyetle yiyoruz. Herhangi bir sıkıntımız yok" diye konuştu.
Güncelleme Tarihi: 28 Kasım 2014, 12:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER