Bu da 'Apartmankondu'

Antalya'ya 20 kilometre uzaklıktaki Hisarçandır Köyü'nün Yelice mevkiinde asırlık çam ağacının dalları üzerine yapılan 5 ila 10 kişilik 11 odadan oluşan köşkler, ağaç bitişiğine ahşaptan ilave köşkler de eklenip dış cephesi giydirilince, beş katlı apartman görünümüne büründü.

Bu da 'Apartmankondu'

Doğa içindeki ahşap apartmankondu, yerli ve yabancıların büyük ilgisini çekiyor. Ağaç apartmanın balkonunda, doğayla baş başa kahvaltı yapmak, öğle ve akşam saatlerinde gözleme, mangalda kebap yemek, üzerine de ayran ve çayı keyifle yudumlamak isteyen Antalyalılar, her gün köyün yolunu tutuyor. Yol kenarındaki 'Melahat Bacı Gözleme ve Et Mangal Bahçesi' adlı tesisin işletmecisi Mevlüd Güç, doğaseverler büyük ilgi gösterince köşk sayısını artırmak amacıyla ahşaptan yeni ilave köşkler yaparak, konaklama kapasitesini artırdıklarını söyledi.

Kentin gürültüsünden, iş stresinden uzak, mutlu bir gün yaşamak isteyen Antalyalıların, tatilci ve turistlerin, sabahın erken saatlerinde köye geldiklerini belirten Güç, "Ağaç üzerinde, kuş ve su sesleri arasında mutlu bir gün geçirenler, kendilerini kuşlar kadar özgür hissederek, ruhen dinlenmiş olarak evlerine dönüyor" dedi.

Güncelleme Tarihi: 22 Haziran 2012, 10:55
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER