banner51

Bu Cenneti Kirletmeyin

Hem tarihi hem de doğal güzellikleriyle ünlü, Türkiye'nin en önemli turizm merkezlerinden biri olan Dalyan, kirlilikle mücadele ediyor.

Bu Cenneti Kirletmeyin

Her gün binlerce yerli ve yabancı turistin ziyaret ettiği Ortaca'ya bağlı Dalyan Mahallesi'nde yaşanan kirlilik büyük tepki çekiyor.

Dalyan'a tatil için gelen vatandaşlara seslenen Dalaman, Ortaca, Köyceğiz Turizm Otelciler Birliği (DOKTOB) Başkanı  Yücel Okutur, "Dalyan, ülkemizde doğallığını koruyabilmiş ender yerlerden bir tanesidir. Tarih ve doğa, göl ve deniz, kaplıcalar, İztuzu ve carettalar, dağlarında bin bir çeşit bitki örtüsü ile gizli kalmış bir cennettir. Dünya’da Nadir görülen Eko sisteminde denizle bağlantılı birbirinden güzel göller, kanallar, sazlıklar ve deltası bölgenin en güzel görselidir. Denizle bağlantılı Sulungur gölü kenarında güneşin doğuşunu veya batışını seyretmek, soluklanmak, bir şeyler yiyip içmek gerçekten doyumsuz bir zevk. Bu güzellikleri yaşayan insanlarımıza sesleniyorum; lütfen yiyip içtiğiniz atıklarınızı ve çöplerinizi göl içine ve kenarına atmayınız. Tanrının oldukça cömert davrandığı cennetinde gelecek yıllara ve nesillerimize temiz güzel bir doğa bırakalım." dedi. 

Güncelleme Tarihi: 12 Ağustos 2017, 11:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER