Bozkır'dan Koalisyon Açıklaması

AB Bakanı ve Başmüzakereci Volkan Bozkır, AK Parti Bayrampaşa İlçe Başkanlığı ile Bayrampaşa Belediyesi’ni ziyaret etti.

Bozkır'dan Koalisyon Açıklaması
 
Bayrampaşa ilçe ziyaretinde partililere konuşan Bozkır’ın gündeminde koalisyon çalışmaları vardı. AK Parti olarak ülkeyi hükümetsiz bırakmamak için çalıştıklarını söyleyen AB Bakanı Volkan Bozkır, "Koalisyon kurmak değil bu, ülkeyi hükümetsiz bırakmamak. Gayet iyi niyetle, bütün imkanlara imkan tanıyarak ve herkesin takdir ettiği bir yaklaşım içinde sayın Başbakanımızın yöntemleriyle bugüne kadar bu süreci taşıdık. Bundan sonra da taşıyacağız" dedi.
 
“AK PARTİSİZ OLMAZ”
 
Türkiye’de AK Partisiz bir hükümet kurulamayacağını söyleyen Bozkır, "Ya CHP ile bir hükümet kuracağız. Ya MHP ile bir hükümet kuracağız. Yahut da seçim. İyi niyetli çabalarımızla koalisyon görüşmelerimizi sürdürüyoruz. CHP görüşmecileriyle, istişafi görüşmeleri sürdüren Ömer Çelik Başkanlığı’ndaki ekibimiz ikinci tura başladılar. Bunun sonucu ortaya çıkacak. Siyasette teşkilatların esas çalışma alanları seçimdir. Onun için de seçim olacağı için büyük bir heves içinde değiliz; ama bu koalisyon görüşmeleri başarıya ulaşsın diye büyük bir arzu içindeyiz; fakat tabiatıyla sonuç çıkmazsa da seçimlere gidilecektir" diye konuştu.
 
“ŞEHADET İÇİN TEREDDÜT GÖSTERMEZ”
 
Bayrampaşa Belediyesini de ziyaret eden ve okullara boya dağıtılmasına törenine katılan Bozkır’ın, gündeminde bu kez terör olayları vardı. "Türkiye Cumhuriyeti’nde hükümetler Türkiye Cumhuriyeti’nin hükümetidir. Bir saat, bir gün dahi kalacak olsalar bu ülke için, bu millet için ne gerekiyorsa Türkiye Cumhuriyeti Hükümetleri bunun gereğini yerine getirir" diyen Bozkır sözlerini şöyle sürdürdü:
 
"Türk Milleti de bayrağı uğruna, milleti uğruna en büyük mertebe olan şehadet mertebesine ulaşmakta en ufak bir tereddüt göstermez." Bakan Bozkır Bayrampaşa Belediyesi ziyaretinin ardından İstanbul Emniyet Müdürü Selami Altınok’a taziye ziyaretinde bulundu. Ziyaret basına kapalı olarak gerçekleşti.
Güncelleme Tarihi: 28 Temmuz 2015, 17:34
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER