Bozcaada Bayramda Dolup Taştı

Kuzey Ege Denizi’ndeki tatil cenneti Bozcaada’ya geçmek isteyen tatilciler Geyikli İskelesi’nde 2 kilometreyi bulan araç kuyruğu oluşturdu. Gestaş Deniz Ulaşım A.Ş., iki feribot ile hizmet verdiği hatta yetersiz kalınca, vatandaşlar duruma tepki gösterdi.

Bozcaada Bayramda Dolup Taştı
Bozcaada, bayram öncesi yapılan otel rezervasyonlarının yüzde 100’e ulaşması nedeniyle Ramazan Bayramı’nda dolup taştı. Ada’ya bayram tatili için konaklamalı ve günübirlik gelenlerin sayısı 10 bini geçti. Çanakkale Emniyet Müdürlüğü, Adada güvenliği sağlamak için görevli ekiplere takviye yaptı. Otoparklar dolup taşınca park yeri konusunda sıkıntılar yaşandı. Bozcaada’nın dünyaca ünlü Ayazma Koyu başta olmak üzere bakir kalmış koyları, sabahın erken saatlerinden itibaren denize giren tatilcilerle doldu. Restoranlar aynı şekilde tatilcilerin akınına uğradı. Özellikle eski Rum Mahallesi ve iskele meydanındaki restoranlarda akşam yemeği için rezervasyon yaptırmayanlar yer bulmakta zorlandı.
 
ARAÇLARINI BIRAKIP GEÇTİLER
 
Bozcaada’ya Ramazan Bayramı’nın ikinci gününde gitmek için Geyikli İskelesi’ne gelenler hiç beklemedikleri bir sürpriz ile karşılaştı. Gestaş firması Geyikli-Bozcaada hattında sadece iki feribot ile sefer yapınca oluşan yoğunluk karşısında yetersiz kaldı. İki feribot saatsiz olarak çalışmasına rağmen, Geyikli İskelesi’nde tatilcilerin oluşturduğu araç kuyruğu 2 kilometreyi buldu. Jandarma ekipleri, feribot kuyruğunu düzenleyerek tartışmaları önlemeye çalıştı. Bozcaada’ya geçmek için 2-3 saat aralığında beklemek zorunda kalan tatilciler, araçlarını Geyikli Beldesi’nde otoparklara bırakıp sadece kendileri Bozcaada’ya geçti.
 
Güncelleme Tarihi: 06 Temmuz 2016, 16:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER