Boynukalın Aday Gösterilmedi

AK Parti , 1 Kasım'da yapılacak genel seçimler için milletvekili aday listesi belirlendi. O listede, Hürriyet gazetesi saldırısının baş aktörlerinden Abdürrahim Boynukalın ile sanatçı Uğur Işılak yok.

Boynukalın Aday Gösterilmedi
7 Haziran seçimlerinde AK Parti 3. Bölge 7. sıra Milletvekili olarak seçilen Abdurrahim Boynukalın'ın 1 Kasım'da yapılacak seçimleri için hazırlanan ve basın kuruluşlarına dağıtılan AK Parti'nin milletvekili aday listesinde olmadığı öğrenildi.
 
Hürriyet Gazetesi’ne saldıran grubun baş aktörlerinden İstanbul Milletvekili Abdurrahim Boynukalın 1 Kasım seçimleri için AK Parti’den aday gösterilmedi.
 
7 Haziran seçimlerinde İstanbul 3. Bölgeden aday gösterilen Boynukalın önümüzdeki dönemde parlamento dışında kalacak.
 
Terör olaylarının görüşüldüğü TBMM'deki oturumda uyuyarak kamuoyunun gündemine gelen şarkıcı Uğur Işılak 1 Kasım seçimleri listesinde yer almadı. 
 
AKP'nin, Erdoğan Bayraktar'dan sonra Çevre ve Şehircilik Bakanlığı görevini üstlenen İdris Güllüce, 1 Kasım seçimlerinde liste dışı kaldı.
Güllüce, 7 Haziran seçimlerinde AKP İstanbul 1. bölge 1. sıra adayı olmuştu.
 
Emniyet eski Genel Müdürü iken, istifa ederek AKP'den Kırıkkale Milletvekili seçilen Oğuz kağan Köksal, bu seçimlerde liste dışı kaldı. 
 
Liste dışı kalan bir başka isim ise, MKYK listesinden de son Kongre'de çıkarılan, Anayasa Mahkemesi eski raportorü Osman Can oldu. 
 
Mersin milletvekili Muhsin Kızılkaya 1 Kasım adayları arasında kendisine yer bulamadı.
 
Ak Parti İstanbul milletvekili Hüseyin Yayman da aday gösterilmedi.
 
İstanbul 2. bölge 12. sıradan 7 Haziran'da milletvekili seçilen Markar Esayan ise bu kez 14. sıradan aday listesinde yer aldı. AK Parti İstanbul 2. bölgeden 12 milletvekili çıkarmıştı.
Güncelleme Tarihi: 18 Eylül 2015, 18:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER