banner51

'Böyle Bir Tayini Beklemiyordum'

İçişleri Bakanlığı’nın bugün yayınlanan kararnamesi ile merkeze alınan Kahramanmaraş Emniyet Müdürü Metin Aşık, "Böyle bir tayini beklemiyorduk" dedi.

'Böyle Bir Tayini Beklemiyordum'
 
Emniyet Müdürü Metin Aşık, kentte görev yapacak Motosikletli Polis Timleri’nin Hanefi Mahçiçek Stadı’nda tamamlanan Temel Eğitim Kursu’nun kapanış programına katıldı. Motorize ekiplerin gösterisini izleyen Emniyet Müdürü Metin Aşık, polisleri kutlayarak başarılar diledi. Metin Aşık, 1.5 yıl görev yaptığı Kahramanmaraş’ta gece gündüz demeden çalıştıklarını belirterek, "Yunuslarımız ilk geldiğim günlerde 2 tane motosikletle hizmet vermekteyken bugün 12 tane daha ilave yunus motosikletimizi satın aldık ve arkadaşlarımız 2 kademeli şekilde, 84 personelimizle 14 tim halinde görev yapacaklar" diye konuştu.
 
Merkeze alınmasına ilişkin yöneltilen soruyu da yanıtlayan Aşık, devlet memuru olduklarını ve atamayla görevlerinin başlayıp, bittiğini belirterek şunları söyledi:
 
"Her şeyin bir başlangıcı ve bitimi var. Bir buçuk yıldır Kahramanmaraş’ta hizmet veriyorum. Bu hizmetimi de gece gündüz demeden arkadaşlarımla ekip halinde toplumun beklentilerini ve hizmet sunmaya gayret ettik. Elde ettiğimiz neticelere baktığımızda, 2012 ile 2013’ü mukayese ettiğimizde, evden hırsızlıklarda şehir merkezinde yüzde 37’lik bir azalma sağladık. İşyerinden hırsızlıklarda yüzde 30’luk bir azalma sağladık ve tüm mala karşı hırsızlıklarda yüzde 20 il genelinde bir ortalamayla 2012-2013’ü kapattık. Geldiğimizden beri 72 huzur toplantısı yaptık. Huzur toplantılarının dışında da hep vatandaşlarımızın içinde olmaya çalıştım; onların isteklerini, beklentilerini, ’Her şikayet bir armağandır’ prensibiyle güvenlik hizmetine katkılarının olmalarını sağladım. Vatandaşın memnuniyeti bizim birinci hedefimizdi. Bu bir görev değişimi. Bir şekliyle genel bir tayin grubunun içerisinde bizim de tayinimizin çıkması bizim açımızdan görevin yüzümüzün akıyla bitirmemiz açısından baktığımızda bir sıkıntılı durum görmüyoruz. Böyle bir tayini biz beklemiyorduk. Ancak büyüklerimizin ve görev verenlerin, görevden alması gibi bir durum olarak bunu yorumlamak lazım."
 
Kararname ile merkeze alınan Aşık, önümüzdeki hafta kentten ayrılacağını ifade etti. Öte yandan merkeze alınan Metin Aşık’ın yerine Kahramanmaraş Emniyet Müdürlüğü görevine Polis Başmüfettişi Ümit Yaşar Adalar atandı.
Güncelleme Tarihi: 13 Şubat 2014, 14:39
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER