Borçka'da Heyelan Kurbanı Operatör Toprağa Verildi

Artvin’in Borçka ilçesinde meydana gelen sel felaketinde oluşan heyelan sonucu hayatını kaybeden dozer operatörü Osman Korkmaz, toprağa verildi.

Borçka'da Heyelan Kurbanı Operatör Toprağa Verildi
 
Kemalpaşa Beldesi Sarp Köyü’ndeki Yolbaşı Jandarma Karakolu’nun yol açma çalışmaları sırasında iş makinesinin üzerine heyelan gelmesi sonucu hayatını kaybeden 30 yaşındaki operatör Osman Korkmaz için bugün öğle namazının ardından Borçka Merkez Camisi’nde cenaze namazı kılındı. Namaza Artvin Valisi Kemal Cirit, Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe, Borçka Belediye Başkanı Aslan Atan ile çok sayıda vatandaş katılırken, baba Aydın Korkmaz gözyaşlarını tutamadı. Evli Osman Korkmaz’ın cenazesi namazın ardından Yeşilköy’de toprağa verildi.
 
AİLELERE PSİKOLOG
 
Öte yandan Borçka’daki sel felaketinin yaraları sarılmaya çalışılıyor. Artvin İl Afet Acil Durum Müdürlüğü hasar tespit çalışmalarını sürdürürken, ilk belirlemelere göre Borçka ilçe merkezinde 18 bina, 74 konut ve 15 iş yerinin ağır hasarlı olduğu tespit edildi. Komisyon kararıyla evlerini boşaltan vatandaşlara kiralık ev tahsis edileceği belirtildi. Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü’nce hayatını kaybeden vatandaşların ailelerine destek olmak için 2 psikolog da görevlendirildi. Su verilemeyen mahallere ise Valilik tarafından koliler içinde su gönderiliyor.
 
Bu arada ilçenin Aksu mahallesinde yol kenarına park etmiş Artvin İl Özel İdaresi’ne ait kamyon, yolun çökmesi sonucu Aksu Deresi’ne düştü. Olay sırasında can kaybı ve yaralanan olmadı.
Güncelleme Tarihi: 14 Kasım 2015, 13:22
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER