Bomba Süsü Verilmiş Paket Paniği!

Beyoğlu ilçesinde yaya geçidinin korkuluklarına bırakılan bomba süsü verilmiş paket, polisi alarma geçirdi. Yaya ve araç trafiğine kapatılan yolun çevresindeki vatandaşlar, bomba imha ekiplerinin çalışmasını korku dolu gözlerle izledi.

Bomba Süsü Verilmiş Paket Paniği!

Polis, bugün saat 01.00 sıralarında, Dolapdere Irmak Caddesi üzerindeki yaya üst geçidi üzerinde bir paket olduğunu ihbarını aldı. Olay yerine sevk edilen Terörle Mücadele polisi tarafından yapılan ilk incelemenin ardından olay yerine Bomba İmha uzmanları çağrıldı. Üst geçidi yaya trafiğine kapatan polis, Irmak Caddesi’ni de bir süre araç trafiğine çift taraflı olarak kapattı. Olay yerine ulaşan bomba imha uzmanları, üst geçidin korkuluklarına bırakılan paketi özel kıyafetlerini giyerek kontrol etti. Daha sonra uzaktan kumandalı fünye ile patlatılan paketin içinden bez parçalarının çıktığı ve herhangi bir patlayıcı türüne rastlanmadığı kaydedildi.

 
Uzman polislerin yaptığı incelemenin ardından çevrede ikinci bir paketin olmadığı ve tehlikenin bulunmadığının tespit edilmesi üzerine yaya ve araç trafiği normale döndü.
 
Olay Yeri İnceleme polisi, paket ve çevresinde parmak izi çalışması yaptı.
 
Polis, olayla ilgili soruşturmanın sürdüğünü, bomba süsü verilen paketin kim ya da kimler tarafından bırakıldığının belirlenmeye çalışıldığını belirtti.
Güncelleme Tarihi: 29 Aralık 2013, 08:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER