banner9

Bomba Sanılan Çantanın İmhasını Film Gibi İzlediler

Edirne’de trafiğe kapalı olan caddede unutulan bir çanta, bomba şüphesiyle polis ekiplerini harekete geçirdi. Bomba imha uzmanının fünye ile patlattığı çanta içerisinden havlu ve kıyafetler çıkarken, izleyenler şüpheli çantanın imhasını film gibi izledi ve cep telefonlarına kaydetti.

Bomba Sanılan Çantanın İmhasını Film Gibi İzlediler
Trafiğe kapalı olan Tahmis Caddesi’nde reklam panosunun altında siyah bir çanta olduğunu görenler, bomba şüphesiyle 155 polis imdat hattında ihbarda bulundu. Polis ekipleri çevre güvenliği alarak şerit çekerken bomba imha uzmanlarına da haber verildi. Meydana gelen özel kıyafetli bomba imha uzmanı hazırladığı fünye ile şüpheli çantayı kontrollü olarak patlattı. Bu anlar çevrede toplananlar tarafından cep telefonlarına saniye saniye kaydedildi. Polis ekiplerinin uzaklaştırmakta güçlük çektiği kalabalık çantanın patlatılma anını daha yakından izlemek için birbiriyle yarıştı. Patlamanın ardından kalabalık bomba ekibi ve polisleri alkışladı.
 
Havlu ve kıyafetlerin çıktığı çanta polis ekiplerince araca götürüldü. Toplanan kalabalık çantadan ne çıktığını görmek için bomba imha uzmanının aracının etrafına toplandı. Polisin olayla ilgili başlattığı soruşturma sürüyor.
Güncelleme Tarihi: 23 Aralık 2015, 17:57
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER