banner51

'Bölücülük Devlet Meydan Okuyor'

MHP İstanbul İl Başkanlığı’nın düzenlediği Birinci Bölge İstişare Toplantısında konuşan MHP İstanbul Milletvekili Engin Alan,  "Ülke ve millet olarak zor günlerden geçiyoruz. Ülkemiz adeta yangın yeri gibi. Vatanın bir parçası bölücülere teslim edilmiş. Güneydoğu’da devleti arayın ki bulasın" dedi.

'Bölücülük Devlet Meydan Okuyor'
Kartal’da bir otelde dün akşam düzenlenen toplantıdaki konuşmasında Engin Alan, şunları söyledi:
 
"AKP’nin adına çözüm, bize göre de çözülme olan bu süreçte bölücülük, adeta köpeksiz köyde değneksiz gezer gibi devlete meydan okuyor. İmralısı Kandill, HDP’si hergün devleti tehdit ediyor. İstediklerini alana kadar silahların bırakılmayacağını söylüyor. Güneydoğu’da devlet ortalarda yok, asker kışlada, polis karakolda, vali ve kaymakamlar odada, manzara bu. Bir de bu  iktidarın yanlış ve hatalı politikaları sonucu, millet etnik ve mezhepsel temelde kutuplaşmış durumda. Biz ne söylersek söyleyelim Adalet ve Kalkınma Partisi iktidarı bildiğini okumaya devam ediyor."
 
MHP İstanbul Millet vekili Engin Alan, şöyle devam etti:
 
"Öte yandan İster yandaş, ister yalaka, isterseniz yalama ne derseniz deyin bu medya, muhalefet liderlerinin, muhalefet sözcülerinin ne söylediklerini yazıyorlar ne de televizyon ekranlarına taşıyorlar. Tek yönlü algı yönetimiyle milletin kafasını yıkıyor.. Ekranlarda hep aynı kişiler AKP propagandası yapıyor ama bu gerçeği bilmeyenler bizi etkili muhalefet yapmamakla suçluyor. Bana bile şimdi kapıda bir hanımefendi ’paşam niye çıkıp konuşmuyorsunuz?’ dedi. Tweetler  atılıyor. "Hapishanede daha çok konuşuyordunuz paşam şimdi neden susuyorsunuz?" dedi. Oysa gerçek böyle değil, biz her gittiğimiz yerde yaşanılan bu rezilliği milletimize anlatıyoruz ancak ne dediğimizi  ne söylediğimizi kimse  ekranda sayfaya  taşımıyor. Milletimize ulaştırmıyor."
 
KARATAS: MHP’Yİ İKTİDARA TAŞIYACAĞIZ
 
MHP İstanbul İl Başkanı Mehmet Bülent Karataş da Türkiye’nin ihanetlerle karşı karşıya olduğunu belirterek, yaklaşan genel seçimlerin önemini vurguladı.  Karataş, "Türkiye’yi genel seçimlerde AKP’den kurtarıp, MHP’yi iktidara taşıyacağız. İktidar hedefimiz boynumuzun borcu oldu. Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli’ye verdiğimiz söz bizim namus ve şerefimizdir. İstanbul, iktidar hedefindeki MHP’nin önünde engel değil, önder olacak”dedi.
Güncelleme Tarihi: 17 Kasım 2014, 14:52
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER