Bolu Dağı'nda Kış Lastiği Denetimi

Bolu Dağı D-100 Karayolu geçişinde trafik ekipleri kış lastiği uygulaması kapsamında denetimlerine devam ediyor. Bolu İl Emniyet Müdürlüğü Bölge Trafik Şube Müdürü Murat Sönmez kar yağışları öncesinde sürücüleri araçlarına kış lastiği taktırmaları konusunda uyardıklarını söyledi.

Bolu Dağı'nda Kış Lastiği Denetimi
Bolu İl Emniyet Müdürlüğü Bölge Trafik Şube Müdürlüğü ekipleri, 1 Aralık tarihinden itibaren başlayan kış lastiği takma zorunluluğu uygulaması kapsamında denetimlerini arttırdı. Ankara ile İstanbul arasındaki en önemli geçiş güzergahı olan Bolu Dağı’nda trafik ekipleri yolcu ve eşya taşımacılığında kullanılan ticari araçlar üzerinde kış lastiği uygulaması yaptı. Bolu İl Emniyet Müdürlüğü Bölge Trafik Şube Müdürü Murat Sönmez’in de katıldığı denetimlerde durdurulan araçların lastik derinlikleri kumpas ile ölçüldü. Denetimlerde araçların lastik derinliklerinin standartlara uygun olduğu görüldü.
 
Murat Sönmez yönetmeliğin yürürlüğe girdiği günden itibaren denetimlerini sürdürdüklerini açıklayarak, "Kış mevsimi yaklaştı ve önümüzdeki hafta kar yağışları bekleniyor. Ekiplerimiz mevzuat çerçevesinde denetimlerini yapıyorlar. Otobüs, tanker, kamyonet ve TIR’ların tekerleklerini kontrol ediyoruz, sürücüleri uygun lastik takmaları konusunda uyarıyoruz. Bu yıl değişen mevzuat kapsamında kış lastiklerinin derinliği 4 milimetreye çıktı ve gerekli ölçümleri yapıyoruz" dedi.
Güncelleme Tarihi: 18 Aralık 2014, 14:22
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER