Bollywood Yıldızları Ege'ye Geliyor

DOKTOB Halkla İlişkiler Sorumlusu ve Dalyan Resort ve Dalyan Resort Spa otellerinin Genel Müdürü Fulya OKUTUR, TAFI’nin Muğla İyi Niyet Elçisi ve sadece Hintlilerden oluşan federasyonunda da Onur Üyesi olarak atandı. Okutur yaptığı konuşmada, ''Hindistan’da tanıtımda en büyük etkenlerden biri olan Bollywood olarak bilinen sinema endüstrisini Muğla’ya çekmeye çalışıyoruz.'' dedi.

Bollywood Yıldızları Ege'ye Geliyor

Mumbai Konsolosluğunda TAFI için verilen resepsiyona katılan DOKTOB Halkla İlişkiler Sorumlusu ve Dalyan Resort ve Dalyan Resort Spa otellerinin Genel Müdürü Fulya OKUTUR, TAFI’nin Muğla İyi Niyet Elçisi ve sadece Hintlilerden oluşan federasyonunda da Onur Üyesi olarak atandı.

Okutur resepsiyonda yaptığı konuşmada TAFI’nin Muğla İyi Niyet Elçisi olarak atanmasından dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Okutur, “Bu benim için çok gurur verici. Şimdi yolumuzda ilerleyebilmemiz için Hintli acenteler, Mumbai ve Yeni Delhi’de Turizm Ofisi açmamızı talep ediyorlar. Yetkililerimize de bu talepleri iletmiş bulunuyoruz. Dalaman-Ortaca-Köyceğiz Turizm Birliği olarak, turist sayısında son iki yıldır yaşanan düşüşler sebebiyle, alternatif Pazar arayışlarına girdik. Turizmde tanıtım ve doğru yerlerde verilen reklamın kişilerin tatil tercihlerinde çok önemli etkileri bulunmaktadır. Tanıtımın ağırlıkla yapılması gereken noktalar ise potansiyel taşıyan ancak bilinmediğimiz ülkeler olmalıydı. Bu doğrultuda iki tespitimiz oldu. Hindistan ve Kazakistan… Bu ülkeler maalesef Muğla İlimizin hiçbir ilçesi ile tanınmadığı iki önemli destinasyondur. İlk hedefimizi yaklaşık bir buçuk yıldır süren çabalarımızın sonucunda, Hindistan’ın çoğu IATA üyesi olan1400 üyeli en büyük acente federasyonu olan TAFI’nin Dalaman’da yapılan kongresi ile başarmış bulunuyoruz. Artık, Hindistan’da MUĞLA bilinirliliği çok yüksek seviyelere gelmiş bulunuyor.” dedi.

HİNTLİ SİNEMACILARIN MUĞLA’YA İLGİSİ

Fulya Okutur sözlerini şöyle sürdürdü:
Hindistan’da tanıtımda en büyük etkenlerden biri olan Bollywood olarak bilinen sinema endüstrisini Muğla’ya çekmeye çalışıyoruz. Bollywood’un kalbi olan Mumbai’deki Cinemascapes 2017 etkinliğine konuk konuşmacı olarak davet edildim ve bölgemizi tanıtma fırsatı bulabildiğim için çok şanslıydım. İtalya’dan Kanada’ya, Güney Afrika’dan Balkan Ülkelerine kadar birçok katılımcının olduğu etkinlikte, Türkiye’nin yurtdışından gelen sinemacılara verdiği destekleri panelde anlattım ve çok ilgilerini çekti. Katılımcılar için çekilişi yapmak üzere için sahneye davet edilerek, Hindistan’nın en büyük iç hat havayolu şirketi Indigo Airline biletlerini kazananlara takdim ettim. Umuyorum seneye, Türkiye olarak yer alacağımız bu etkinlikte THY biletlerini ödül olarak veriyor oluruz.

Güncelleme Tarihi: 05 Ocak 2018, 10:40
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER