'Boğa Kaçtı Timi' Göreve Hazır

Samsun’un İlkadım İlçe Belediyesi tarafından yaklaşan Kurban Bayramı öncesinde kaçan kurbanlıkların yakalanması için ‘Boğa kaçtı timi’ kuruldu. Kaçan kurbanlık vakalarına müdahale edecek olan tim bugün bir tatbikat gerçekleştirdi.

'Boğa Kaçtı Timi' Göreve Hazır
Kurban Bayramı’na kısa bir süre kala kurban pazarlarlarında hareketlilik artarken, İlkadım Belediyesi de olası kaçan kurbanlık olaylarına müdahale edecek özel bir tim kurdu. ‘Boğa kaçtı timi’ bugün Çatalarmut kurban pazarında tatbikat yaparak bayram için son hazırlıklarını da tamamladı. 7 kişilik ekipten oluşan ‘boğa kaçtı timi’ için kurban pazarındaki bir boğa sahibinin gözetiminde önce bırakıldı, ardından ekip boğayı yakalamaya çalıştı. Kısa süre sonra kurbanlık boğa yakalanarak sahibine teslim edildi.
İlkadım Belediyesi’nde görevli Zabıta Amiri Yılmaz Batum, ekibin profesyonel kişilerden oluştuğunu belirterek, “Sadece İlkadım İlçemizde değil kent merkezinde de benzer vakalar olduğunda olaya müdahale ediyor. Uyuşturucu iğnelerle kaçan hayvan etkisiz hale getiriliyor. Olası kurban kaçması durumunda vatandaşlarımız ‘153’ nolu belediyemizin ihbar hattına telefon açarak yardım isteyebilirler. Vatandaşlarımız sopalarla ya da başka araçlarla kaçan boğayı yakalamaya çalışmamaları gerekiyor. Hayvan ürktüğü için insanlara zarar verebilir” dedi. Batum, bugün gerçekleştirilen tatbikatla kaçan boğaya ekibin nasıl müdahale ettiğini de göstermek istediklerini dile getirdi.
Güncelleme Tarihi: 25 Eylül 2014, 15:57
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER