Bodrum'da Yerleşik Yabancılar Yeni Yılı Kutladı

Muğla’nın Bodrum ilçesinde özel bir organizasyonla yılbaşı kutlaması yapıldı. Bitez Mahallesi’ndeki Royal Arena Otel ve Restaurant’taki geceye Bodrum’da yerleşik olarak yaşayan, çoğunluğu İngiliz, yabancı uyruklu yaklaşık 150 kişi katıldı.

Bodrum'da Yerleşik Yabancılar Yeni Yılı Kutladı
 
Özel süslemeler yapılan kutlamaya bazıları Noel Baba kıyafeti ile katıldı. Etkinliğe katılanlar sahilde yanan ateş başında sucuk ekmek yedi. Katılımcılar Yahşi İş Eğitim Uygulama Merkezi ve Zihinsel Engelliler Okulu’na bağışlanmak üzere aralarında para da topladı. Gece, çalan müzikler eşliğinde dans edilmesiyle sona erdi.
 
Yaklaşık 10 yıldır Bodrum’da yaşayan ve emlakçılık yapan Ann Marie Whitehead, "Etkinlikte farklı kültürler bir arada. Güzel arkadaşlıklar ve dostluklar kuruldu. Burada olmaktan mutluyum" dedi.
 
Özel bir sağlık kuruluşunda yabancı hasta departmanında görevli ve 2 yıldır Bodrum’da yaşayan Nicola Harwood, Türkiye’de yaşamayı sürdürmek istediğini söyledi. İlk kez köyle bir geceye katıldığını belirten Harwood çok mutlu olduğunu belirtti.
 
Bodrum’a ilk olarak 25 yıl önce tatile geldiğini belirten emekli muhasebeci Richard Adams ise "Sonrasında tatillerimi burada geçirmeye başladım. Burayı çok sevdim. 11 yıl önce de buraya yerleştim. Havası, doğası, insanları çok güzel. Burada yaşamaktan dolayı çok mutluyum. Her şey çok güzel" dedi.
 
Royal Arena Otel ve Restaurant Genel Müdürü Naki Bozdağ ise, kışın turizm faaliyetlerinin artması için çalıştıklarını söyledi.
 
Güncelleme Tarihi: 13 Aralık 2014, 15:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER