Bodrum'da Tekne Yangını

Muğla’nın Bodrum İlçesi’nde günlük tur teknesinde yangın çıktı. Bodrum Belediyesi itfaiye ekipleri ile tersane işçilerinin erken müdahalesi sonucu teknede çıkan yangın kısa sürede kontrol altına alındı ve alevlerin diğer teknelere sıçraması önlendi.

Bodrum'da Tekne Yangını
Bodrum İlçesi Yalı Mahallesi’ndeki Çiftlik Tersanesi’nde, dün akşam saatlerinde karaya çekilen 22 metre uzunluğundaki ’Şakir Başaran’ adlı günübirlik tur teknesinde bu sabah yangın çıktı. Bodrumlu iş adamı, MHP Muğla Milletvekili adayı Asım Başaran ve kardeşi Tahsin Başaran’a ait olan teknedeki yangına, Bodrum Belediyesi’ne ait üç itfaiye aracı ile tersane işçileri müdahale etti. Teknenin motor bölümündeki kabloların erimesi nedeniyle çıkan yangında Tahsin Başaran da dumanların arasına dalarak işçilere destek verdi. Yaklaşık iki saat süren müdahale sonunda teknenin motor bölümünde başlayan ve zaman zaman güverteye çıkan alevler güçlükle kontrol altına alınabildi.
 
Jandarma yangınla ilgili soruşturma başlatırken, Başaran "Dün akşam kaptan tekneyi karaya çektirmişti. Motorda ısınma olduğunu düşünüyoruz, eriyen kablolar ve elektrik kontağı yangına neden olmuş olabilir. Hızlı müdahale teknenin tamamen yanmasını önledi" dedi.
Güncelleme Tarihi: 15 Kasım 2015, 11:38
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER