Bodrum'da Plajlar Hareketli

Muğla’nın Bodrum İlçesi’nde, deniz suyunun 20, hava sıcaklığının 30 dereceyi bulması plajlara da yansıdı. Sıcak havanın tadını çıkaran özellikle Rusya, Kuzey Avrupa ülkelerinden gelen kadın turistler, sereserpe uzanarak plajda renkli görüntüler oluşturdu.

Bodrum'da Plajlar Hareketli
Ülke genelinde hava sıcaklıklarında düşüşler yaşanması, bazı bölgelerde yağmur yağışlarına rağmen Bodrum, yaz mevsimini aratmayan güneşli havayla ilgi gördü. Hava sıcaklığının 30, deniz suyu sıcaklığının 20 derece ölçüldüğü ilçede tatilciler denizin tadını çıkardı. Özellikle Rusya, Kuzey Avrupa ve İskandinav ülkelerinden tatil için ilçeyi tercih eden kadın turistler, plajlarda sereserpe güneşlenerek görenlerin içini ısıttı. Bazı tatilciler yüzmeyi ya da su sporlarını tercih etti. Bazı tatilciler de ahşap teknelerle günübirlik mavi yolculukla ilçe koyları keşfetti. Turistik tesislerde Kasım ayının son haftasına kadar rezervasyonların olduğu belirtildi.
 
Meteoroloji yetkilileri ilçede sıcak ve güneşli havanın etkisini çarşamba gününe kadar sürdüreceğini, ardından fırtınalı ve yağışlı havanın beklendiğini belirtti.
 
Güncelleme Tarihi: 20 Ekim 2014, 10:19
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER